Beata Ratuszniak08.12.2008 (11:29)20 komentarzy

Sylwester z Polsatem wypromuje Warszawę?

W zeszłym roku Kraków, w tym - Warszawa. Polsat stawia na stolicę oraz na muzykę w rytmach Abby. Jak zapewniają władze stolicy, tegoroczny Sylwester ma wypromować Warszawę na miasto nowoczesne i europejskie.
Już dzisiaj ruszyła budowa sceny, na której podczas warszawskiego sylwestra wystąpią m.in. Boys, Blue Cafe, Edyta Górniak, Kayah, Feel, Golec uOrkiestra, Paweł Kukiz, Bracia, Iwona Węgrowska, Ewelina Flinta, Kombii czy Łukasz Zagrobelny. Na scenie zobaczymy także uczestników Fabryki Gwiazd. Imprezę poprowadzą Krzysztof Ibisz i Joanna Liszowska, Agata Młynarska i Rafał Bryndal, Maciej Dowbor i Agnieszka Popielewicz.
- Ufam, że pokażemy, że nie tylko cudowny Wrocław czy Kraków mogą zgromadzić dużą liczbę widzów - mówi Nina Terentiew, Dyrektor Programowy Polsatu. - Zespół Boys zaśpiewa "Jesteś szalona", a Alicja Węgorzewska zaraz po nich wykona "Time to say goodbye", tak więc każdy znajdzie coś dla siebie.

- Intencją miasta jest udana zabawa sylwestrowa. Będziemy mogli mieć taką imprezę, która wypromuje Warszawę jako nowoczesne miasto, miasto europejskie - zapewnia prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Ze strony miasta koszt sylwestra wyniesie 3,8 mln złotych.

Na antenie Polsatu będzie można również przesyłać SMSowe życzenia. Dla uczestników przewidziano nagrody w postaci czterech samochodów.

- Mam nadzieję, że w tym roku będzie więcej widzów, niż w ubiegłym. Zeszłoroczny sylwester przyciągnął przed telewizory ponad 3,5 miliona widzów - mówi Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Błaszczyk zapewnia również, że Polsat nie obawia się o wyniki oglądalności. Zarząd liczy, że zaproszeni artyści oraz odpowiednia promocja przyciągnie przed ekrany co najmniej taką samą liczbę widzów co w roku ubiegłym, a w okolicach północy liczba ta sięgnie 5 milionów.

Współorganizatorem Sylwestra w Warszawie jest Radio Zet. Patronat medialny nad wydarzeniem objął dziennik Metro.

Komentarze (1 - 10 z 20)

będzie Boys barwo Polast.
 0  
to nie zasluga polsatu z ebedzie boys
 0  
Ja mam mieszane uczucia co do Sylwestra i tv. Kupiłem sobie nowiusiego lcd Scralett (42" lg7000), a się okazuje, że nie będę miał na czym oka zawiesić. Pewnie zostanie mi popatrzeć na jakie dvd żeby docenić nowy sprzęcik.
 0  
A ja mam gdzieś polsat i będę BrzydUle ogladać na tvnie
 0  
"Sylwester ma wypromować Warszawę na miasto nowoczesne i europejskie"- jakoś w to nie wierzę. Boys czy Golcowie oraz sami prowadzący ( z Młynarską na czele) są gwarancją tego, że w Polsacie po raz kolejny zobaczymy w Sylwestra coś na kształt przaśnego jarmarku. Sukces jednak pewnie będzie, bo jak pokazał rok ubiegły, organizacja Sylwestra jakoś akurat Polsatowi wychodzi. Tylko zastanawia mnie, co ich akurat skłoniło do tego, żeby się przenieść z Krakowa do Warszawy w tym roku. Bo paskudny plac Defilad w żaden sposób nie umywa się do krakowskiego Rynku. Chyba, że to sam Kraków poszedł po rozum do głowy i faktycznie postanowił skończyć z robieniem masówek (na to wskazuje zaproszenie Leony Lewis w tym roku).
 0  
Sylwester nie będzie na Placu Defialad tylko na Placu Konstytucji.
 0  
Z całej tej listy artystów, którzy pojawią się na scenie, mnie przekonuje tylko Iwona Węgrowska.
I nawet nie chodzi o to, że jest niezwykle piękną kobietą, lecz także o to, że jak dla mnie to obecnie najlepszy głos kobiecy na naszym - niespecjalnie lubianym przeze mnie, rynku.

Co do męskich wykonawców, na uwagę zasługują jedynie Bracia
K l i n (usunięte konto #3093) 8.12.2008 (13:44:50)
 0  
@journalist jak na razie to na prostaka i to MEGA wychodzisz TY. Głupie dziecko neo
 0  
Przydało by się coś na Sylwestrze z Polsatem
coś nie komercyjnego
jakaść muza Klubowa np: Paffendorf
Ale Polsat stawia na komercje.
Jak co roku to samo , muzyka łatwa i przyjemna
Będzie Boysowo
 0  
bardzo zaciekawiła mnie piosenka śpiewana przez zespół Boys,lecz nie znam jej tytułu leciało to mniej więcej ta:własny raj.Proszę o pomoc
 0