Łukasz Szewczyk12.12.2008 (12:50)7 komentarzy

TVN wygrał z Naszym Dziennikiem

Słuchacze Radia Maryja z ojcem dyrektorem na czele od dawna nie pałają sympatią do dziennikarzy telewizji TVN. Teraz złość będzie jeszcze większa, bo związany z ojcem Rydzykiem Nasz Dziennik przegrał proces z TVN.
"Medialne ZOMO", "goebbelsowska propaganda", "medialni terroryści" - to niektóre zwroty jakimi na łamach Naszego Dziennika określano telewizję TVN. Pisano także o "metodach rodem z epoki stalinizmu", o "bandytyzmie medialnym", o "walce z Narodem Polskim" i że "TVN łamie prawo".
Teraz związany z Radiem Maryja dziennik będzie musiał na swoich łamach wyrazić ubolewanie wobec TVN. Dodatkowo wydawca Naszego Dziennika będzie musiał wpłacić 50 tys. zł na fundację TVN.

Nasz Dziennik takimi epitetami określił TVN w tekstach opisujących prowokacje dziennikarzy programu "Uwaga". Powołując się na sfilmowaną przez TV Trwam w aucie TVN kartkę z roboczym planem działań dziennikarza stacji, Nasz Dziennik oskarżył TVN o szkalowanie Radia Maryja, TV Trwam i ojca Tadeusza Rydzyka.

Sędzia zwróciła uwagę, że granicą dozwolonej krytyki jest rzetelność. Stwierdziła także, że pozwani nie wykazali, by do złamania prawa przez TVN doszło. Pełnomocnik pozwanych zapowiedziała kasację do Sądu Najwyższego.
Gazeta.pl

Komentarze (1 - 7 z 7)

Nareszcie ktoś dowalił mocherom
 0  
"Teraz związany z Radiem Maryja dziennik będzie musiał na swoich łamach wyrazić ubolewanie wobec TVN."

Hahaha - to zdanie mnie rozbroiło. :) Nasz Dziennik cały czas przecież wyraża "swoje ubolewanie" nad TVN: że to niepolski, że propagandowy, że łamie prawo. Czyli rozumiem, że wyrok sądu jest na korzyść ND i nic się nie zmieni. ;-)

Panie Łukaszu, proszę nie popełniać błędów w stylu redakcyjnego kolegi Rogowicza. :-)
 0  
Ten wyrok pokazuje że stacja oligarchy Waltera jest bezkarna i może robić wszystko na co ma ochotę(podobnie jak Wyborcza).CZAS WRESZCIE ZLUSTROWAĆ SĄDY!!!
 0  
@lukk - a 'oligarcha' Rydzyk moze robic wszystko?
 0  
A według sądu podszywanie się przez dziennikarza/y pod o. Rydzyka i żądanie podstawienia samochodu to tak z miłości zostało "skomponowane"?Jak biczem "chlastać" to równo,po dziennikarzach - tych poprawnie politycznie też proszę WYSOKIEGO SĄDU.
 0  
Jaki rząd taki sąd... niestety.
 0  
miernoto rzad niema nic do s,ądownictwa durniu
 0