Łukasz Szewczyk06.01.2009 (12:39)10 komentarzy

Dwa lata Disney Channel w Polsce

W grudniu Disney Channel, kanał telewizyjny dla całej rodziny, obchodził swoją drugą rocznicę działalności w Polsce ciesząc się z czołowej pozycji wśród kanałów dla dzieci. Co czeka widzów w 2009 roku?
Wielkim sukcesem okazała się premiera filmu "Camp Rock" produkcji Disney Channel Original Movie w obsadzie zdobywców platynowych płyt, zespołu Jonas Brothers i aktorki Demi Lovato, który w ubiegłym roku zanotował wysokie wyniki oglądalności. Od września, na kanałach Disney Channel, Jetix i TVP1, obejrzało go 4,7 miliona widzów, z których 1,3 miliona to dzieci.
Polską wersję tytułowej piosenki z filmu "Oto Ja" wykonali Ewa Farna i Kuba Molęda. Płyta ze ścieżką dźwiękową z filmu Camp Rock w Europie osiągnęła status złotej już po jedenastu dniach od jej pojawienia się na polskim rynku.

- To był wyjątkowy rok dla Disney Channel w Polsce. Uniwersalna fabuła filmu Camp Rock, muzyka i postacie wsparte talentem wokalnym Ewy i Kuby odegrały kluczową rolę w osiągnięciu tego sukcesu. Mamy nadzieję umocnić osiągniętą pozycję w roku 2009 dzięki porcji nowych, świetnych programów - komentuje Casper Bjorner, VP&General Manager Disney Channel Poland.

Disney Channel w roku 2009 rozpocznie emisję kilku nowych programów i seriali. Na marzec planowana jest oczekiwana premiera nowych odcinków serialu "Hannah Montana". Pojawi się również nowy, kręcony na żywo serial "Jonas", w którym główne role zagrają Jonas Brothers.
Disney Channel

Komentarze (1 - 10 z 10)

Wciąż czekamy na Disney Cinemagic HD (obecny już m.in. w Wlk. Brytanii czy Francji).
 0  
@Piot Mało już mamy kanałów dla najmłodszych :-P
 0  
najlepiej w N...
 0  
Ja czekam jak Disney Channel będzie w UPC.
 0  
a po co dzieciom kanał w HD?
 0  
dxs - znając z autopsji UPC możesz się nie doczekać.
 0  
A ja czekam na kanał Toon Disney
 0  
Kocham DC ;D Oglądam ze swoimi dzieciakami.
 0  
niestety ale disney channel dalej niema w upc-porazka.
 0  
To co proponuje w temacie oferty kanałów UPC to porażka.
 0