Michał Rogowicz09.01.2009 (7:03)5 komentarzy

ZAiKS rezygnuje z tantiemu na rzecz WOŚP

ZAiKS zrezygnował z pobierania tantiem autorskich za utwory wykonywane podczas koncertów i imprez organizowanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w dniu 11 stycznia, poinformowała PAP w czwartek kierownik Wydziału Ogólnoczłonkowskiego ZAiKS, Elżbieta Bryła-Krukowska.
Jak czytamy w przesłanym PAP oświadczeniu, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, doceniając rangę i znaczenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, postanowiło wzorem lat ubiegłych zrezygnować z pobierania tantiem autorskich należnych twórcom wykonywanych utworów.
- Przypadające z tego tytułu kwoty zasilą w całości konto Orkiestry zbierającej fundusze na rzecz wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci - głosi oświadczenie Prezydium Stowarzyszenia ZAiKS.

XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 11 stycznia. Podczas koncertów, imprez plenerowych, licytacji, ulicznych zbiórek i innych imprez towarzyszących będą zbierane środki przeznaczone na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci.
Onet.pl

Komentarze (1 - 5 z 5)

ZAIKS to bardzo dziwna instytucja, otoczona złą sławą.
 0  
równi i równiejsi
 0  
Precz z komuną ! = Precz z ZAIKSEM !

Ta organizacja żyje jeszcze w minionej epoce, czasy się zmieniają pojawiła się licencja CC a oni nie widzą co mają z nią robić ? W tej organizacji brakuje młodych ludzi bo jak widziałem niedawno fotke całego zarządu to same dziadki które jeszcze myślą ,że hitem jeszcze jest "Ta Ostatnia niedziela" - Mieczysława Fogga :/
 0  
Walcz z okupantem !! Walcz z zaiks'em !!
 0  
niepopaparaniec, wiesz co ci powiem?
jestes zalosny.
 0