Łukasz Szewczyk12.01.2009 (14:13)brak komentarzy

Ludzie mediów rządzą Polakami

Dziennikarze, gwiazdy ekranu, właściciele stacji telewizyjnych mają olbrzymi wpływ na nasze życie. Tak przynajmniej wynika z listy 50 osób mających największy wpływ na życie Polaków przygotowanej przez Newsweek Polska.
Listę Newsweeka Polska , wśród ludzi mediów, rozpoczynają na 7 miejscu Mariusz i Piotr Walter, którzy przez redakcję zostali uznani za "polskich Murdochów".
Zygmunt Solorz-Żak, prezes telewizji Polsat, uplasowany został na miejscu 9 z przydomkiem „Omnibus”. Redakcja zwraca uwagę na sukces satelitarnej platformy Cyfrowy Polsat (najwięcej użytkowników w Polsce), ale i zarazem na niepowodzenia w wielu programowych projektach Polsatu.

Kolejne miejsca zajmują dziennikarze i publicyści:
11. Jerzy Owsiak - dziennikarz, główny dyrygent WOŚP, który raz w roku rozrusza całą Polskę.
12. Monika Olejnik - bezkompromisowa dziennikarka Radia Zet i TVN24
13. Tomasz Lis - dziennikarz współpracujący z TVP2
15. Tadeusz Rydzyk - szef Radia Maryja
17. Edward Miszczak - dyrektor programowy TVN, odkrywca telewizyjnych talentów
22. Adam Michnik - redaktor naczelny Gazety Wyborczej
23. Grzegorz Jankowski - naczelny tabloidu Fakt, który od redakcji Newsweeka otrzymał miano "Pinokia polskiej prasy"
34. Paweł Lisicki - naczelny Rzeczpospolitej, który - jak zauważa Newsweeka - potrafi ingerować w pracę redakcji blokując m.in. tekst o molestujących księżach. Otrzymał przydomek "Redaktor ideolog".
35. Sławomir Sierakowski - ze swoją "Krytyką Polityczną" staje się sumieniem lewicy
38. Bronisław Wildstein - nie wiadomo dlaczego redakcja umieściła go na liście skoro jednocześnie zauważa niską oglądalność jego programów w TVP.

Na czternastym miejscu znalazła się królowa polskich seriali - Ilona Łepkowska. Jej scenariusze przyciągają przed ekrany miliony widzów już od kilkunastu lat.
Newsweek Polsk