Łukasz Szewczyk19.01.2009 (17:09)20 komentarzy

Telewizja "n": 1,5 mln abonentów do 2012 roku

Telewizja nowej generacji "n" w ciągu najbliższych czterech lat chce pozyskać milion nowych abonentów swojej platformy telewizji cyfrowej. Obecnie ich liczba wynosi ponad pół miliona.
Maciej Sojka, prezes ITI Neovision spodziewa się, że jego platforma pozyska w tym roku podobną liczbę abonentów jak w 2008 roku, czyli około 225 tys. netto. W 2012 roku telewizja "n"  powinna posiadać 1,5 mln abonentów.
- Moim zdaniem, rynek jest niedoszacowany. Sądzę, że w 2012 roku z usług platform satelitarnych może korzystać do 7 mln gospodarstw domowych - mówi dziennikowi Parkiet Maciej Sojka. Przy tym założeniu, 1,5 mln abonentów "n" to 21,4 proc. rynku.
Parkiet

Komentarze (1 - 10 z 20)

Z ich aktualną ofertą programową i super jakością hd to będą mieli ale na papierze dla maluczkich naiwniaków.Już słychać,że z 2 nowych kanałów hd/filmowych/mających ruszyć na wiosnę zrobi się jeden na jesieni:)
 0  
paul - oczywiście bo w CP i C+ jest powalająca jakość i super oferta
 0  
oby utrzymali te 0,5 miliona to będzie sukces
 0  
Jakość to mają jeszcze za dobrą, jakby z jakości zeszli do poziomu Polsatu to już w grudniu 2008 mieliby 1,5 mln. Polski naród jakoś nie ciągnie do jakości, zwłaszcza że większość kupuje 32" i ogląda z 4m a wtedy nie widać czy to HD czy SD, nawet kiepskie SD nie rzuca się tak w oczy.
 0  
gdyby nie te promocje to n i cyfra w zyciu nie mieli by tylu nowych abonentow
 0  
ty MAREMA to jak słyszysz słowo cyfra to odrazu sie onanizu..esz sprzedawczyku zabojadów obserwuje cie od kilku miesięcy to wszystko co zrobi n-ka ty odrazu krytykujesz jak by ktos ci za to płacił nawet jakby n-ka dodała show time hd w polsakiej wersji jezykowej ty tez bys krytykował czy krytykowała obajnikau jeden
 0  
N-ka bez problemu zacznie pozyskiwać nowych abonentów,choćby ze względu
na cenę,która jest o wiele lepsza niż w ofertach cyfry+. Jakość obrazu i dźwięku obu operatorów jest podobna(ale malutki plusik za wizje dla n-ki) a i propozycje programowe oceniam na remis. Tak naprawdę cyfra broni się jedynie dodatkową
opcją canal+,bo bez tego wypada już dosyć blado. Utrudnia też rozwiązanie umowy,nawet w przypadku gdy abonent wywiąuje się z wszystkich warunków.
Korzystałem z cyfry przez sześć lat,a teraz przeszedłem na n-kę,więc mam pewne rozeznanie w tym temacie. Podsumowując: dziecko koncernu ITI wypada o wiele korzystniej niż telewizja cyfry+!
 0  
@Rafcik, cały twój komentarz sprowadza sie do subiektywnej oceny i zauważenia że na Cyfrze jest C+; rozumiem że akurat tobie N podoba się bardziej niż Cyfra, a mi akurat ten niuans pt. C+ a dokładniej C+ Sport sprawia że wolę Cyfrę; a wszystko na zasadzie że jeden woli Zosię a drugi Tosię; pozdrawiam
 0  
darces2 muszę Cię niestety zmartwić ale nikt mi nie płaci chyba, że tobie płacą włodarze n za obciąganie loda, ale wróćmy do tematu. n-ka musi ostro walczyć o utrzymanie tych 0,5 miliona abonentów, gdyż przejrzeli na oczy jak programowo n-ka przedstawia się słabo.
Jestem abonentem Cyfry+ i Polsatu. Mój wybór był skierowany głównie na kanały: tematyczne, sportowe i filmowe.

Kanały tematyczne n-ka ma wg mnie najsłabsze oprócz kanałów tematycznych tvn-u jest tylko paczka discovery. Na cyfrze w/w kanały są też, ale rodzynkiem jest National Geographic i Planete oraz jest paczka kanałów Zone jak też produkcji Canal+ (Kuchnia, Domo).

Sport tu nie ma co się rozpisywać - Canal+ Sport nie ma sobie równych.

Kanały filmowe wg mnie Canal+ też jest bez konkurencyjny, również dobre kanały to Ale Kino, Kino Polska i TCM - lubię stare kino, a na Cyfrze ten kanał jest całodobowy.

Również ważne jest to, że nie przepadam za kanałami tvn-u gdzie leci non stop propaganda, nic dziwnego, że zrobili wam abonentom n-ki g***o z mózgu.
Nie dla mnie jest platworma n z kanałami tvn-u i 8 kanałami dla dzieci. Dla mnie to zamało. dlatego wybrałem Cyfrę+, gdyż jest najbardziej urozmaiconą tematycznie platwormą w Polsce. Taki był mój wybór i na razie taki pozostanie.
 0  
ale n nie ma wogule programu utrzymaniowego dzis mi sie skonczyła umowa mam 4pełne pakiety dzwonie(po 40minutach o udało sie!!!) co mi oferujecie jako stałemu abonentowi?
odp: ma Pan 4 pakiety no nnic nie mozemy zaoferowac,..jak to nic?
jak by pan miał 3 pakiety to wtedy 45pln za pakiety na 3miesiace! no ok to prosze o wyłaczenie 1 z tych 4rech płatne 20zł,co? to ja zrezygnuje i mam nowa oferte dla nowych za 38miesiecy na 3miesiace w kont na 12miesiecy kto tu utzryam tych klientow nie badzcie najwni!!!!
 0