Michał Rogowicz20.01.2009 (19:00)10 komentarzy

TVP i Polsat zainteresowane Euro 2012

Telewizja Polska i Polsat stanęły do wyścigu o prawa medialne do piłkarskich mistrzostw Europy, które w 2012 roku wspólnie zorganizują Polska i Ukraina.
Europejska Unia Piłkarska (UEFA) proces sprzedaży praw medialnych do Euro-2012 rozpoczęła przed miesiącem. 20 stycznia minął termin zgłoszeń wszystkich zainteresowanych stacji telewizyjnych z poszczególnych krajów.
- W wyznaczonym terminie zarejestrowaliśmy się jako zainteresowani nabyciem praw do mistrzostw Europy w 2012 roku - poinformował PAP dyrektor TVP Sport Robert Korzeniowski.

Zgłoszenie potwierdził również rzecznik grupy Polsat Tomasz Matwiejczuk. - UEFA oczekiwała na razie wyrażenia wstępnego zainteresowania tymi prawami i Polsat takie złożył. W najbliższym czasie chętni mają otrzymać więcej szczegółowych informacji na temat przetargu - powiedział PAP Matwiejczuk.

Pokazywaniem ME-2012 nie jest zainteresowany TVN. - To decyzja zgodna z przyjętą wiele lat temu linią stacji. Sport nie elementem, na którym opiera się nasz program - powiedział PAP rzecznik stacji Karol Smoląg.
Puls Biznesu, PAP

Komentarze (1 - 10 z 10)

A szkoda że ITI nie jest zainteresowane bo wydaje mi się że mogli by na tym nieźle zarobić tak jak Polsat ostatnio przed Euro 2008
sprzedawał się bardzo dobrze.. a w ten sposób mogło by się wypromować TNK
Sam bym sobie kupił ;)
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 20 stycznia 2009 o 19:53:50 przez Jansz_P).
 0  
oby tylko POLSAT nie wykupil tych praw bo to będzie porażka zadowoleni będą jedynie Ci co beda miec Polsat Sport i Extra.CP by wtedy zarobiło gruba kase
najlepiej jak by te prawa wykupiło TVP
 0  
cycuszek a EURO 2008 było tylko w Polsacie Sport Extra w otwartym Polsacie były pokazane wszystkie mecze
 0  
Życzę Polsatowi zwycięstwa bo to jedyna stacja polska ,która wspiera polski sport. A co do tego co pisze @cycuszek, to o ile pamietam to większośc Euro2008 mozna było oglądać w otwartym Polsacie.
 0  
@MATI,wiem ale początkowym planem było nadawanie WYŁĄCZNIE w POLSACIE SPORT I EXTRA a na otwartym mialy byc pokazywane tylko mecze reprezentacji POLSKI .Lecz wiekszosc meczow bylo wyemitowanych w Polsacie otwartym ponieważ b.duża liczba abonentow prosila o to i sie na to zgodzili wiec jakby nie bylo CP zachowala sie bardzo profesjonalnie wobec abonentow
 0  
@cycuszek żebyś się nie zdziwił jak TVP zrobi numer i pokaże tylko mecze polaków na kanale otwartym a resztę zakoduje w TVP Sport. Właśnie testują kodowanie w DVB-T.
 0  
sorry pomyliłem sie TVP to pazerna tv wiec będą kombinować żeby więcej zarobić
jakby POLSAT miał pokazywać rownierz większość meczów na Polsacie otwartym to ja wole Polsat
 0  
Skąd 4 lata przez mistrzostwami możecie wiedzieć czy mistrzostwa będą pokazywane w otwartym Polsacie albo zakodowane w TVP Sport...
Zagrajcie w totka albo u buka :)))
 0  
Nie wiem dlaczego, ale wolałbym żeby ten "wyścig" wygrał Polsat.
 0  
Polsat nie pokazał tylko jednego meczu z EURO 2008 na kanale otwartym. I to tylko dlatego, że w tym dniu dwa mecze odbywały się jednocześnie.
 0