Łukasz Szewczyk25.01.2009 (0:11)10 komentarzy

Odświeżony "Poranek TVN24"

Pierwsza polska telewizja informacyjna TVN24 odświeżyła swój poranny program, który teraz promowany jest hasłem "Wstajesz i wiesz". Na ekranie pojawiło się więcej grafiki 3D, a w studiu odświeżono stół prezenterski.
Widzowie, którzy w sobotę (24 stycznia 2009 roku) o siódmej rano włączyli TVN24  mogli jako pierwsi zobaczyć nową, bardziej dynamiczną grafikę porannego programu - "Poranek TVN24". Zmieniono także podkład muzyczny oraz kadrowanie podczas serwisów informacyjnych.
Lifting przeszedł także stół prezenterski, który został wzbogacony m.in. o nowe niebieskie podświetlenie i jest teraz głównym elementem "Poranka" (serwisy informacyjne, przegląd prasy, rozmowy z gośćmi i reporterami). Program stał się bardziej dynamiczny oraz bardziej interaktywny, np. treść e-maili od widzów wyświetlana jest na ekranie.

Przypomnijmy, kilka tygodni temu szef TVN24 zapowiadał, że w nowym roku stacja odświeży program poranny oraz będzie rozwijać nowoczesną oprawę, wzbogacając ją o elementy grafiki trójwymiarowej.

"Poranek TVN24" na antenie telewizji TVN można oglądać od poniedziałku do piątku między 6 a 11, a w bardziej luźnej formie w soboty i niedziele między 7 a 11. Gospodarzami programu są Jakub Porada oraz Jarosław Kuźniar.

Komentarze (1 - 10 z 10)

i co z tego jak wszystko jest 4:3 w beznadziejnej jakości obrazu
 0  
Fakt a Polsat News technicznie zdecydowanie lepszy pbraz i panorama
 0  
Może ja jestem dziwny, ale właśnie obraz na Polsat News jest jakiś kwadratowy.
 0  
16:9 to kwestia miesiąca, może dwóch... Wszystko jest już od dawna produkowane w tym formacie. A zmiany oczywiście na plus, mimo że na początku miałem mieszane uczucia.
 0  
Bardzo dobre zmiany, ale bez 16:9 chocby i nawet ze statku kosmicznego prowadzili poranek to obraz bedzie z XIX wieku.
 0  
16:9 to kwestia miesiąca, może dwóch..
Ty sobie jaja robisz prawda? 16/9 w TVN24 nie będzie ani za miesiąc ani za dwa. Jeśli nie wierzysz to nie wiem w jakim świecie żyjesz. Zresztą - przekonasz się sam.

Pracownicy, technicy TVN24 są w trakcie nauki nowego formatu i sprzętu. Wszelkie zmiany nie nastąpią tak szybko jak mogłoby to się wydawać. Na to jeszcze trzeba będzie jeszcze sporo czasu poczekać. A kiedy dokładnie to nastąpi? Dowiesz się z serwisów internetowych.
 0  
@Ice - już chyba od 3-4 miesięcy produkują w 16:9. Sprzęt (kamery) już praktycznie cały w 16:9, materiałów chyba juz trochę uzbierali, na wiosnę TVN24 ma kupić drugi helikopter z kamerami 16:9 (w Błękitnym pewnie zmienią kamery bo są w 4:3), pozostały jeszcze zmiany w scenografii, grafice (belki itp...) no i mamy 16:9. Poza tym niedawno czytałem, że chcą przejsc na nowy format w pierwszych miesiącach 2009. Podobnie wygląda sytuacja w tvn meteo i tvn cnbc biznes. No i oczywiscie wiadomo o "Faktach".
 0  
Jarek Kuźniar jest najlepszy uwielbiam jak on prowadzi poranek tak na luzie .
 0  
Dobra opinia b.Premiera,b.Meza,b.P i Sowca .Expert z Londynu .Ze tez bierzecie takich pajacow i puszczacie to na antenie YES,YES,YES
Jeden z 27% wiernych 15.06.2009 (6:32:58)
 0  
zgoda ale na 2
 0