Łukasz Szewczyk28.01.2009 (10:15)7 komentarzy

Znany korespondent stracił pracę

Znany dziennikarz Wiktor Bater, ostatnio korespondent Telewizji Polskiej z Moskwy a wcześniej pracujący dla TVN, został zwolniony z powodu... prorosyjskiej relacji z Moskwy.
Jak informuje Dziennik , Bater wypowiedzenie dostał kurierem. Mogło chodzić o pieniądze - utrzymywanie zagranicznych korespondentów jest kosztowne.
Jednak telewizja nie chce mówić o tej decyzji. Sam dziennikarz podejrzewa, że za decyzją o jego zwolnieniu może stać jeszcze poprzedni zarząd TVP, który oskarżał go o prorosyjskie relacje z Moskwy.

- Od miesięcy sekowano mnie za to, że nie chciałem się wpisać w nurt potwierdzania nieomylnej polityki wschodniej prezydenta Kaczyńskiego - mówi Dziennikowi Wiktor Bater.

Aktualizacja:
W środę TVP wydała oficjalny komunikat w tej sprawie, w którym czytamy, że "decyzja związana jest m.in. z oszczędnościami wprowadzanymi w TVP i koniecznością uporządkowania systemu funkcjonowania redakcji zagranicznych". W Moskwie TVP miała dwoje korespondentów. Swoje obowiązki wykonywać będzie nadal red. Barbara Włodarczyk.
Dziennik

Komentarze (1 - 7 z 7)

Był TVN, była TVP, to teraz czas na Polsat :)
 0  
Cóż... Napiszę tak: lepiej być zwolnionym przez TVP niż odstrzelonym przez nieznanych sprawców!
 0  
Wiktor Bater to niezly specjalista dziennikarstwa na wschodzie.szkoda.dobra ksiazke napisal..pewnie w Polsce nie jest zbyt popularna.wygrała Barbara Górska tez dobra dziennikarka jednak..
 0  
tak, teraz do Polsatu, koncza mu sie juz telewizje :)
 0  
Myślę że taki dziennikarz jak on nie będzie miał problemu ze znalezieniem pracy..
a czy kończą mu się przecież mamy w Polsce wiele stacji..
TV PULS, TVS, C+, wspomniany Polsat a i przecież może pisać do gazet czy reportaże dla radia ;)
 0  
@Janusz P...: a do C+ to po co? Chyba żeby prowadził zapowiedzi filmowe z Rosji.
Krashan Bhamaradżanga (usunięte konto #2061) 29.01.2009 (18:40:21)
 0  
@czarnamalpa1: GÓRSKA? :]
 0