Łukasz Szewczyk10.02.2009 (10:01)13 komentarzy

Nowe kanały filmowe "n" w HD

Filmowe kanały Canal+, HBO czy FilmBox wkrótce będą musiały zmierzyć się z poważnymi konkurentami - nowymi filmowymi stacjami telewizyjnymi telewizji "n", które nadawane będą w jakości HD.
Czy przygotowywane filmowe kanały telewizji "n"  będa nadawane w wysokiej rozdzielczości? - Na pewno będą nadawane w najwyższej jakości technicznej, czyli HD - potwierdza dziennikowi Polska  Tomasz Raczek, który został szefem nowych kanałów.
Raczek odpowiedzialny będzie m.in. za dobór repertuaru, koncepcję kanału oraz produkcję własną. Zapowiada, że będzie chciał wprowadzić cykl podobny do "Pereł z lamusa", który przez wiele lat prowadził w TVP wraz z Zygmuntem Kałużyńskim.

Przypomnijmy, że powstanie dwóch nowych kanałów filmowych to efekt zeszłorocznych umów, które ITI Neovision podpisała z dwiema wielkimi wytwórniami filmowymi - DreamWorks i Paramount.

Umowa z Paramount obowiązuje od stycznia 2009 roku i gwarantuje ITI Neovision wyłączne prawa do dystrybucji Pay TV. Z kolei umowa z DreamWorks obejmuje wszystkie produkcje, które mają swoją premierę w USA od stycznia 2009 roku. Filmy te będą dostępne w telewizji "n" na wyłączność.
Dziennik Polska/wł.

Komentarze (1 - 10 z 13)

Pan Sojka mówił przecież o tym na konferencji wrześniowej :D
 0  
Nikt się nie zastanawiał czy będzie w HD. Każdy o tym wiedział.
Nie macie o czym pisać?
 0  
To, że będą w HD to już wiadomo od dawna. Mnie bardziej ciekawi czy dźwięk będzie DD2.0 czy DD5.1 oraz czy będzie oryginalna ścieżka audio + napisy bo tego bym oczekiwał od nowoczesnego kanału filmowego.
 0  
Soja dużo obiecuje a mało w zapowiadanym czasie realizuje.We wrześniu zapowiadał że te kanały na wiosnę będą w Nce, teraz zapowiedz na jeśień , a co do doboru jak pan Raczek będzie przypominał ;perły; to będzie naprawdę hicior.
 0  
To jest kopia poprzednich newsów z jednym dodanym nowym zdaniem o "perłach z lamusa"... Tak to nic nowego.
 0  
Seria "Perły z lamusa" była świetna ale od tego jest już w n jeden kanał i nazywa się MGM ;)
 0  
ciekawe jak bede sie nazywaly te kanaly nfilm i nfilm extra :D
 0  
to nic nowego jezeli chodzi o te kanaly w hd ps. mam pytanie czy u was tez n odkodowala kanaly hbo cienemax i film box chaciarz nie macie wykupionego. ???????
 0  
No zobaczymy. Na razie rozczarowujące jest niedotrzymanie wiosennego terminu startu.
Co do jakości HD - oby znowu nie skończyło się na "polskim pseudoHD". Przyłączam się do wypowiedzi Bieniu -> wybór wersji językowej i napisy to podstawa dla każdego przyzwoitego kanału filmowego.
 0  
Tzw. kanały HD nadawane są w "n" z bitrate ok. 6Mbit/s czyli tyle ile wynosi w miarę przyzwoity (wcale nie najwyższy) transfer wideo dla SD. Ale cóż się dziwić. Pseudo-platforma równa się pseudo-jakość.
 0