Beata Ratuszniak11.02.2009 (9:45)19 komentarzy

Nowości w wiosennej ramówce Polsatu

Telewizja Polsat zaprezentowała we wtorek swoją wiosenną ramówkę. Znajdziemy w niej wiele sprawdzonych już pozycji, jak również kilka nowości: teleturniej „Moment prawdy”, randkowy program „Gra wstępna” czy też seriale „Malanowski i partnerzy” i „Synowie”.
Nowością, która wzbudza najwięcej kontrowersji, jest teleturniej „Moment prawdy”, który poprowadzi Zygmunt Chajzer. Formuła programu polega na mówieniu prawdy, w towarzystwie rodziny, znajomych. Uczestnik podłączony jest do wykrywacza kłamstw. Prowadzący zadaje pytania, a zadaniem uczestnika jest odpowiedzenie „tak” lub „nie”. Czy Polacy będą mówić prawdę?
To jest program o olbrzymiej dawce emocji. Prowadziłem w życiu różne teleturnieje, w których często liczyła się wiedza, sprawność czy szczęście, a tutaj decyduje prawda. I często ta prawda jest trudna – mówi Zygmunt Chajzer, prowadzący „Moment prawdy”. – Uczestnicy, którzy będą mówili prawdę, mają szansę wygrać ćwierć miliona złotych, czyli 250 tysięcy złotych. Dość długo się wahałem, czy mogę poprowadzić ten program, jednak ostatecznie się zdecydowałem. Myślę, że potrafię rozmawiać z ludźmi, przez wiele lat pracowałem jako reporter, dziennikarz, znam życie z różnych stron.

Początek emisji teleturnieju 19 marca 2009.
Kolejną propozycją jest teleturniej randkowy „Gra wstępna”, którego prowadzącą będzie Katarzyna Cichopek. Zadaniem uczestników będzie wybór partnera spośród czterech kandydatów. Na ich wybór wpłyną przede wszystkim reportaże przygotowane przez producentów. Ekipa będzie zaglądać uczestnikom w szafki, pod łóżka, a także będzie zbierała wypowiedzi ich byłych partnerów.

Polsat wprowadzi na antenę również nowy program rozrywkowy - „Najśmieszniejsze momenty świata” wzorowany na amerykańskim formacie "The world’s funniest moments". W programie zobaczymy urywki najśmieszniejszych momentów i wpadek. Program poprowadzi Krzysztof Respondek, zwycięzca trzeciej edycji „Jak Oni Śpiewają”.

Od poniedziałku na antenie Polsatu można oglądać nowy serial „Malanowski i partnerzy”, który opowiada o losach warszawskiego biura detektywistycznego. Główną rolę gra Bronisław Cieślak, a towarzyszą mu Marta Leleniewska oraz Marek Krupski. Serial w reżyserii Mariusza Wojaczka, Agnieszkę Trzos, Szymona Jakubowskiego i Krzysztofa Świetlika można oglądać od 9 lutego o 16:30.

Nową serialową propozycją są także „Synowie”. Serial pojawi się na antenie w marcu 2009. Będzie to komedia obyczajowa przedstawiająca życie samotnego ojca z trzema synami. Reżyserem jest Krzysztof Jaroszyński. Każdy odcinek będzie osobną, zamkniętą opowieścią. W rolach głównych zobaczymy Pawła Wawrzeckiego, Michała Roja, Michała Rolnickiego oraz Agatę Kuleszę.

Ze sprawdzonych pozycji na widzów czeka kolejna, piąta już edycja show „Jak Oni Śpiewają”. Tym razem, u boku Krzysztofa Ibisza zobaczymy Joannę Liszowską. Wśród występujących zobaczymy Bożenę Dykiel, Aleksandrę Zienkiewicz, Roberta Kudelskiego, Marcina Kwaśnego, Daniela Wielebę, Marię Niklińską, Katarzynę Żak, Laurę Samojłowicz, Macieja Jachowskiego, Jacka Borkowskiego, Aleksandrę Nieśpielak i Krzysztofa Hankego.

W wiosennej ramówce zabraknie nowej edycji "Fabryki Gwiazd", kolejnej serii serialu "I kto tu rządzi", a także "Skazanego na śmierć".
fot. Bartłomiej Kucharczyk

Komentarze (1 - 10 z 19)

a gdzie Mr. and Mrs, rankimg gwiazd, wróżki, Piotr Bałtroczyk na żywo????? no zal.pl znowy cichopek? oj nie wroze sukcesu polsatowi i pani NINIE.!
 0  
Jak widzę jak na tym serwisie piszą o Polsacie to tragedia napisać o serialach to juz nie łaska?

Kanał planuje także emisję nowych serii "Tylko miłość", "Rodziny zastępczej", "Samego życia", "Pierwszej miłości", "Ostrego dyżuru", "Kości", "CSI Miami i Nowego Jorku" oraz pierwszego sezonu produkcji fantasy "Przygody Merlina" (BBC).

W paśmie "Mega Hit" pojawią się z kolei takie produkcje jak "Kod da Vinci", "Mission Impossible 3" oraz "Ryś".

Nie wiadomo czy na antenie zadebiutuje serial "Wróżka", którego bohaterką jest Małgorzata Trzaskoma - od 20 lat wykonująca zawód jasnowidza. Stacja nie wyklucza przełożenia emisji produkcji na jesień.
 0  
Sądzę że to tylko częściowa zapowiedź Polsatuna wiosne. Oferta może być większa.
 0  
"ćwierć miliona złotych, czyli 250 tysięcy złotych"

dobrze ze napisali bo sie nie domysliłem
 0  
Nigdzie nie pisze że nie będzie Rankingu gwiazd czy Bałtroczyka o Mr. and Mrs tez nic nie widziałem jeśli nie będzie tych pozycji to będzie znowu kupa filmów bo już raczej widać że w środę będą 2 pon i wtorek pewnie tez i piątek pewnie 3 w sobote 2 oj. Ciekawie się zapowiadało tyle nowości do tego Mr & Mrs, JOS RG, Bałtroczyk a tu znowu lipa. Zapowiadała sie całkiem niezła ramówka na
poniedziałek: CSI Miami -> Mega hit
wtorek: CSI Nowego Yorku -> Film tygodnia
środę: Kiepscy -> Synowie -> Mr & Mrs -> Bałtroczyk -> Strefa tajemnic
czwartek: Tylko miłość-> Wróżką-> Moment prawdy -> Konfrontacje
piątek: Maraton filmowy: komedia/przygodowy -> sensacyjny/dramat -> horror/thriller
sobota: Ranking gwiazd -> Jak Oni śpiewają -> Filmy
niedziela: Ranking gwiazd -> Przygody Merlina -> Wzór -> Kości -> Ostry dyżur
 0  
Zrezygnowałem z kablówki, wziąłem Cyfre + i nie mam Polsatu i jakoś wcale mi nie tęskno.
Tysiące reklam mniej do obejrzenia.
 0  
i to nie koniec bo w ramówce w srody i wtorki po 20 bedzie mecz ligi mistrzów
 0  
Ciekawy jestem co Polsat chce puścić w czwartek o 21 pewnie znowu będą zmiany i przeniosą Tylko miłość na 21 bo CSI Nowego Yorku ma zostać podobno
 0  
raczej oglądalności sobie nie podniesie POLSACIK
 0  
Mógłby sobie podnieść gdyby wyemitował to co miał wyemitować a tymczasem nie będzie ciekawie zapowiadającego się serialu Wróżka i programu Pan i Pani. Chociaż te pozycje się ciekawie tez zapowiadają i dorzucając jeszcze te dwie można było zaatakować TVN tym bardziej ze ten da tylko jedną nowość w marcu a we wrześniu będzie Mam talent i nowy serial. Więc lepiej byłoby teraz dać jak się sprawdzą to na jesieni kontynuować te produkcje.
 0