Łukasz Szewczyk14.02.2009 (15:32)111 komentarzy

Durczok klnie w sieci - TVN czyści Internet

Od kilku dni po sieci krąży nagranie wideo z Kamilem Durczokiem w roli głównej, na którym szef "Faktów TVN" wulgarnie odnosi się do współpracowników. W sieci zawrzało głównie ze względu na zachowanie TVN - stacja stara się oczyścić Internet z kompromitującego wideo.
Od pewnego czasu polscy internauci podsyłają sobie link do pliku wideo, na którym widać Kamila Durczoka klika minut przed wejściem na antenę "Faktów TVN". Lubiany przez miliony Polaków dziennikarz rozmawia ze swoimi współpracownikami wulgarnym językiem.
Obecnie film trudno znaleźć w Internecie. TVN  czuwa nad swoimi wizerunkiem w Internecie. Od kiedy kompromitujący film pojawił się w mediach, stacja do serwisów internetowych, które umieścił u siebie film, rozsyła listy z prośbą o zaprzestanie rozpowszechniania kompromitującego materiału. Filmu nie ma już m.in. na YouTube.

Mimo to treść rozmowy Kamila Durczoka opublikował hobbystyczny serwis Internetowy TVNFakty.pl, poświęcony telewizji TVN: "Nie wk….aj mnie, dobrze? Od dwóch dni jest tak upierd….y stół tutaj, że tylko dlatego, że zlikwidowaliśmy ten j….y przerywnik, który jedzie z góry, to jeszcze się to jakoś k…a uchowało i ludzie tego nie widzą. Może by ktoś ruszył dupsko i to wyczyścił (…) A jak tu będzie g…o leżało, to je też pokażesz?"

W Internecie wybuchła burza, ale nie z powodu wulgarnego słownictwa. Internauci oburzeni są zachowaniem telewizji TVN, która powołując się na prawa autorskie walczy o usunięcie materiału wideo z sieci. Na razie nie wiadomo kto upublicznił kompromitujący plik w sieci. Prawdopodobnie zrobił to jeden z pracowników TVN.

Sam dziennikarz nie ma sobie nic do zarzucenia. Żałuje, że film ujrzał światło dzienne. W rozmowie z TVNFakty.pl przyznaje, że to normalne sytuacje przed programem na żywo i dodaje, że kilka minut przed "Faktami" nie ma czasu "na piękną polszczyznę, tylko są krótkie żołnierskie słowa".
tvnfakty.pl/Gazeta.pl

Komentarze (1 - 10 z 111)

No i co z tego ,ze tak sie odzywa? 98% naszego narodu uzywa takiego jezyka i co w tym zlego? Jak dla mnie to on tym zachowaniem udowodnil ,ze dba - tak DBA - o to aby widzowie ogladali profesjonalny program.

FAKTY zawsze najlepsze
 0  
Efekt wykop :) Ale mimo wszystko nadal go bardzo lubię

video.azbuz.com/video-izle/Durczok-klnie-na-antenie---TVN/41000000001052697#set0

tvn24.pl/5189,5,szklo_kontaktowe.html
 1  
Zołnierskie słowa... o.O
Może nie od razu piękną polszczyzną, ale mógł to wyrazić bez przekleństw.
 0  
Cóż skoro Pan Walter to stary komuch to co sie dziwic że cenzuruje wpadke jego mega gwiazdy
 0  
Osoba pracująca na jego stanowisku nie powinna używać takich słów w pracy. Widać że wulgaryzmy są na porządku dziennym w studiu TVN.

To wszystko leciało na żywo w TV czy po prostu opublikował to ktoś z ekipy?
 0  
Ktoś wie na co powołuje się TVN przy żądaniach usunięcia filmu?
 0  
A czy wie ktoś gdzie może być jeszcze ten filmik ????
 0  
Wielką sie afere robi z tego bo nie ma ważniejszych wiadomości a jak politycy przeklinają to nikt na to nie zwraca uwagi. Każdy normalny człowiek przeklina a to że złapano go akurat to był przypadek ważne że na antenie nie przeklina:)) Ja tam lubie Durczoka:D I nie bez powodu dostaje liczne nagrody dla najlepszego prezentera. Peace.
 1  
@Mis_Uszatek - powołuje się na prawa autorskie.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 14 lutego 2009 o 16:08:39 przez piotrtomkiewicz).
 1  
A ja uwazam ,ze dobrze mowi! wszyscy tak mowimy a na kilka minut przed programem kazdemu sie moze cisnienie podnosic. Tym zachowaniem pokazuje ,ze chce profesjonalizmu przy pracy nad najlepszym serwisem info w kraju.

Ma racje!
 1