Łukasz Szewczyk22.02.2009 (11:26)11 komentarzy

Skype na podsłuchu policji

Koniec anonimowości w telefonii internetowej (VoIP), która jest wykorzystywana także przez grupy przestępcze. Europejscy policjanci będą mogli kontrolować e-telefonię.
Europejski Urząd na rzecz Poszerzania Współpracy Sądowniczej Eurojust wydał pozwolenie na podsłuchiwanie rozmów prowadzonych przez VoIP, m.in. za pomocą Skype'a - informuje portal Gazeta.pl .
Do tej pory rozmowy telefoniczne prowadzone przez Internet były praktycznie anonimowe. Dzięki nowemu pozwoleniu policjanci otrzymali nowe narzędzie w walce z przestępcami - możliwość podsłuchiwania e-rozmów, gdy zachodzi uzasadnione podejrzenie działalności przestępczej.

W przyszłym tygodniu przedstawiciele unijnych państw na specjalnym spotkaniu mają dyskutować na temat rozwiązań technicznych, które pozwolą stróżom prawa korzystać z nowego narzędzia.
Gazeta.pl

Komentarze (1 - 10 z 11)

Jak dla mnie to jest to naruszanie prywatności...
 0  
To Skype padnie i inne podobne tez.
 0  
niemaja sie czym innym ku...zajac tylko podsluchwaja?chyba sie powinien tym zajac rzecznik praw obywatelskich czy tym podobne,niech se sluchaja swojej pierdzacej du...a od ludzi sie odwala!
 0  
SIP over IPSEC. I po sprawie. Ja tam gadam w poufnych sprawach.
 0  
a co ? myślicie że rozmowy telefoniczne nie są podsłuchiwane ?
smsy też są archiwizowane...
Leszek (usunięte konto #4516) 22.02.2009 (15:53:36)
 0  
kolejne miejsca pracy dla policji. Przestępców pełno na ulicach i jakoś nikt ich nie pilnuje i nie łapie.Łatwiej siedzieć przy biurku i prześwietlać net.
A swoją drogą to naprawdę ograniczenie praw obywatelskich
 0  
Wielki brat patrzy

--
http://jestemmobilny.pl
 0  
No to uzytkownicy placacy abonament Europa bez ograniczen w Skype zrezygnuja z tej uslugi.
 0  
Nie zrezygnuję. Niech podsłuchują. Jeśli będą na tyle wytrwali i godzinami analizować paplaninę o meczach, przepisach kuchennych i pogodzie - to czemu nie?
 0  
Jeśli ktoś nie ma nic na sumieniu w kwestii rozmowy na skype to nie porzuci możliwości rozmów przez ten komunikator. Oczywiście wolałbym, żeby nikt nie słyszał o tym co mówię do kogoś, ale ogólnie mnie to rypie.
 0