Beata Ratuszniak31.03.2009 (12:24)2 komentarze

Pierwsze urodziny Finansowo.pl

Dokładnie rok temu powstało Finansowo.pl - jeden z pierwszych polskich serwisów typu social lending. W ciągu 12 miesięcy przez serwis przepłynęło ponad 6,5 miliona złotych, a do końca roku może to być nawet 20 milionów.
Start serwisu w marcu ubiegłego roku wywołał duże zaciekawienie wśród polskich internautów. Żaden serwis internetowy nie oferował wcześniej możliwości pożyczania lub inwestowania środków w kręgu znajomych i przyjaciół.
W pierwszym miesiącu funkcjonowania na Finansowo.pl zarejestrowało się kilka tysięcy użytkowników, którzy pożyczyli sobie blisko 60 000 złotych. Był to duży sukces, a jednocześnie potwierdzenie, że idea pożyczek społecznościowych ma szansę przetrwania w Polsce. Obecnie, po 12 miesiącach, Finansowo.pl ciągle notuje wzrost aktywności użytkowników. Z każdym miesiącem funkcjonowania, kwoty pożyczane za pośrednictwem serwisu stabilnie wzrastały. W tej chwili użytkownicy pożyczyli sobie już ponad 6 500 000 złotych. Każdego dnia na Finansowo.pl można odnaleźć ok. 700 aktywnych aukcji na łączną kwotę 130 000 złotych.

- Finansowo.pl wyspecjalizowało się w mikro pożyczkach rzędu 50-400 złotych. Pożyczkobiorcy, którzy potrzebują takich środków, stanowią bardzo aktywną grupę użytkowników. Świadczy o tym fakt, że w ostatnim miesiącu przez serwis przepłynęło ponad 800 000 złotych. Szczególnie ciekawie wygląda to przy porównaniu kwot pojedynczych aukcji na serwisach konkurencyjnych. Średnia kwota pojedynczej aukcji na Smavie to ok. 10 000 złotych, natomiast w przypadku Kokosa jest to kwota 3 500 złotych - mówi Rafał Agnieszczak, pomysłodawca serwisu.

Twórcy Finansowo.pl zapowiadają na najbliższe miesiące wiele nowych funkcjonalności i jeszcze szybsze tempo wzrostu, wzmocnione głównie przez bardziej rygorystyczną politykę kredytową banków.
- Już w kwietniu chcemy przekroczyć granicę 1 000 000 złotych pożyczek i każdego miesiąca odnotowywać kilkunastoprocentowy wzrost - dodaje Paweł Moczulski, product manager Finansowo.pl
Finansowo.pl

Komentarze (1 - 2 z 2)

a jak to finansowo działa?
jakaś piramidka czy jak?
 0  
Gdzieś czytałem, że ci którzy pożyczają innym kase przez takie serwisy mają potem trudności z odzyskaniem jej...
 0