Łukasz Szewczyk02.04.2009 (0:01)60 komentarzy

TVN Lingua kończy nadawanie

Grupa TVN wystąpi do KRRiT o zgodę na zaprzestanie nadawania kanału TVN Lingua, który z telewizyjnych ekranów zniknie 15 lipca 2009 roku. To kolejny - po TVN Gra i TVN Med - tematyczny kanał Grupy TVN, który nie sprawdził się na rynku.
Decyzja ta wynika z faktu, że po dwóch latach od startu projekt ten nie osiągnął satysfakcjonującego poziomu rentowności, co jest warunkiem kontynuowania produkcji w przypadku nowych kanałów Grupy TVN - czytamy w komunikacie spółki.
TVN Lingua wystartowała w październiku 2006 roku. Jest pierwszym w Polsce całodobowym edukacyjnym kanałem tematycznym skierowanym do osób, które pragną nauczyć się języka obcego lub doskonalić posiadane już umiejętności językowe. Grupę docelową TVN Lingua stanowią przede wszystkim osoby aktywne i ambitne, dla których wykształcenie jest podstawą do osiągania zawodowych celów.

Obecnie stacja dostępna jest m.in.w ofercie telewizji "n" , Telewizji na kartę , Cyfry+  oraz w telewizyjnej ofercie Telekomunikacji Polskiej .

Aktualizacja (2 kwietnia 2009):
Nie jest to Prima Aprilisowy żart. Jest to oficjalny komunikat Grupy TVN, który w gozinach wieczornych 1 kwietnia 2009 roku pojawił się m.in. w serwisie z komunikatami dla inwestorów Grupy TVN.
Grupa TVN

Komentarze (1 - 10 z 60)

znow glupi zart?
 0  
Hahaha, dobre. Gratulować panie Szewczyk, gratulować :]
 0  
Nie wiem czy żart czy nie, ale poziom tego kanału dramatycznie spadł po zatrudnieniu oszołomów z 4funTV
 0  
TVN sobie prima aprilis'a zrobił.
 0  
PRIMA APRILIS !!!
 0  
A ja popieram TVN. Kanały które nie wypaliły trzeba likwidować.
Pewne jest to że zostaną Turbo, Style, Meteo, CNBC BIZNES, 24, Warszawa (jak na razie - po dwóch latach zobaczymy).
 0  
Oczywiście to nie może być żart, TVN podał tą informację w serwisie dla inwestorów, a jak wiadomo jest na giełdzie więc nie mogą robić sobie jaj.

Nie wiem jakim trzeba być idiotą, żeby wyzywać kogoś od piesków, fanboyów itp. co to jest jakaś sekta czy jak, że utożsamiasz się z jakimś nadawcą, przecież to jest tylko kanał telewizyjny, nie masz w życiu normalnych problemów?
 0  
A ja wciaz mam nadzieje ze to zart. Jakos w to nie wierze. To naprawde ciekawy kanal. TVN nie zlikwidowala by kanalu ktory nawet nie trafil do szerszej widowni, bo jest dostepny tylko w n.
 0  
czemuu? :(((
 0