Łukasz Szewczyk21.04.2009 (12:47)5 komentarzy

Jetix Europe dystrybuowany przez Core

Dystrybucją dziecięcych kanałów telewizyjnych Jetix i Jetix Play, należących do The Walt Disney Company, na polskim rynku zajmuje się firma Core.
Core której właścicielem jest Marek Potaś będzie reprezentować Jetix w rozmowach z polskimi operatorami dotyczących dystrybucji kanałów Jetix oraz Jetix Play. W styczniu 2009 roku Core podpisało także umowę z dwoma kanałami sportowymi - ESPN Classic oraz ESPN America. Od kwietnia 2007r firma zajmuje się także dystrybucją kanałów filmowych FilmBox.
Kanał Jetix jest jednym z liderów pod względem oglądalności na Polskim rynku wśród kanałów skierowanych do dzieci. Wkrótce kanał Jetix zostanie zmieniony na Disney XD, pierwszy polski kanał skierowany do chłopców w wieku 6-14 lat. Dostępny jest na największych platformach cyfrowych w Polsce i w wielu sieciach kablowych m.in.: Cyfrowy Polsat, Cyfra+, telewizja nowej generacji n, UPC, Vectra, Toya i inne. Dociera obecnie do ponad 4,7 miliona gospodarstw domowych.

Jetix Play to kanał skierowany do młodszych widzów, który oparty jest na klasyce animacji. Kanał jest obecny w ponad 2,3 milionach gospodarstw domowych poprzez Cyfrowy Polsat, telewizję nowej generacji n oraz wielu operatorów kablowych m.in. UPC, Vectra, Toya.
Core

Komentarze (1 - 5 z 5)

a czemu niema nadal disney channel w UPC?
 0  
a jak jetix zmieni sie w disney xd to nadal bedzie dystrybuowany przez core?
 0  
dziwne ze core niezajmuje sie wszystkimi kanali disney a wiec takze disney channel
 0  
"na Polskim rynku" ?! Może wypadałoby powtórzyć pisownię przymiotników ?!
 0  
No ale oczywiście nie napiszecie co będzie z Jetix Play ;/
 0