Łukasz Szewczyk23.05.2009 (13:28)33 komentarze

Liga Europejska w Polsacie [aktualizacja]

Telewizyjne prawa do najważniejszych rozgrywek piłkarskich rozdane. Całą Ligę Mistrzów będzie można oglądać na antenie nSport, z kolei rozgrywki Ligi Europejskiej (dawnego Pucharu UEFA) będzie można oglądać w Polsat i Polsat Sport.
Telewizja Polsat  zdobyła prawa do pokazywania Ligi Europejskiej - dowiedział się nieoficjalnie portal Sport.pl. Stacja na pewno pokaże mecze fazy pucharowej i grupowej. Umowa, podobnie jak w przypadku Ligi Mistrzów, obejmuje prawa na trzy sezony (2009/2010; 2010/2011; 2011/2012).
Wybrane mecze, w tym te z udziałem polskich klubów, będzie można oglądać w Polsacie otwartym, wszystkie pozostałe będzie można oglądać w Polsat Sport  i Polsat Sport Extra. Jeśli stacja dogada się z klubami, będzie mogła także pokazywać mecze rundy wstępnej i przedwstępnej.

Wczoraj UEFA oficjalnie poinformowała także o wynikach przetargu na telewizyjne prawa do Ligi Mistrzów na trzy kolejne sezony. Wszystkie mecze pokaże nSport  z telewizją "n" , z kolei wybrane mecze w tygodniu i skróty pokaże telewizja Polsat.

Aktualizacja:
Telewizja Polsat w swoich serwisach informacyjnych oficjalnie poinformowała o nabyciu praw telewizyjnych do Ligi Europejskiej.
Sport.pl

Komentarze (1 - 10 z 33)

To było do przewidzenia.
N wypluła się na LM, tvp na Euro 2012 a cyfra nie byla tym zainteresowana.
Wygrał inteligentniejszy nie znaczy najlepszy.
Stratedzy Polsatu niczym stratedzy w f1.
Brawo.
 0  
oby polacy cos ugrali
 0  
Polskie stacje podzieliły się europejskimi rozgrywkami europejskimi.
Tego typu sformułowanie nie powinno się pojawić, gdyż nieco zaciemnia ono obraz z jednego, acz niezwykle istotnego powodu, a mianowicie w owym podziale nie bierze udziału główny podmiot na rynku, czyli TVP, który dotychczas pokazywał zarówno rozgrywki LM, jak i Pucharu UEFA.
Nie umniejszając Polsatowi i TVNowi, to jednak największy polski nadawca, jakim niewątpliwie TVP jest, pozostaje z niczym.
A wystarczyło ująć to tak, że to stacje TVN i Polsat między sobą podzieliły się europejskimi pucharami.

Oczywiście stwierdzenia zawarte w artykule nie mijają się z prawdą, ale jak wspomniałem, zaciemnia to nieco obraz stanu faktycznego.

p.s.
Aż prosi się artykuł: TVP - największy przegrany (wiadomych) przetargów.
K l i n (usunięte konto #3093) 23.05.2009 (13:54:18)
 0  
dobrze się stało, Polsat umocni się na pozycji najlepszego kanału sportowego! chociaż go nie mam to gratuluje , a lige europejską na pewno bede mogl obejrzec FTA jak to zwykle było z pucharem uefa ;)

pozdrawiam
 0  
No i stało się najgorsze co mogło się stać Puchar UEFA w Polsacie Sport, Liga Mistrzów w nSport i rozgrywki ligowe w Canal+ Sport. Polski kibic musi mieć 3 platformy żeby oglądać to co najlepsze, do niedawna wystarczyła tylko Cyfra+ i "N" żeby mieć wszystko.
 0  
No to Polsat sobie teraz zrobił tez problem w środę LM na głównym Polsacie w czwartek mecze polskich drużyn też na głównym a kiedy Moment prawdy, Przeznaczenie, Tylko miłość, Gotowe na wszystko, Skazany na śmierć. Czyżby rewolucja i teraz filmy w środy i czwartki na zmianę z meczami, a Przeznaczenie, Moment prawdy, Tylko miłość we wtorek.
 0  
Bardzo dobrze ze Polsat ma te prawa mecze beda latwo dostepne
 0  
Jakby TVN był mądrzejszy to LM mogłaby być w środy na TVN. W11 dać tylko w pon i wtorek.

Wydaje mi się ze Polsat odsprzeda prawa do polskich drużyn w LE - TVP. Sam zostawi sobie jedna drużynę.
 0  
zebyscie sie k***a z tym polszajsem nie zdziwili :-)))
 0  
teraz jeszcze N i CP wezmą Lige polską i c+ plajtnie , tvn nie startował na LM na kanał otwarty !!!
 0