Łukasz Szewczyk10.06.2009 (10:02)127 komentarzy

Disney XD po wakacjach

Kilka tygodni temu The Walt Disney Company poinformował, że kanał Jetix w Polsce zostanie zmieniony na Disney XD, który będzie kierował swój program głównie do chłopców w wieku od 6 do 14 lat. Zmiana marki nastąpi dopiero po wakacjach.
Jak dowiedział się Presserwis, zmiana marki Jetix na Disney XD w Polsce nastąpi dopiero we wrześniu 2009 roku. Wcześniej spekulowano, że do zmiany może dojść jeszcze przed wakacjami.
W ofercie programowej stacji Disney XD znajdą się zarówno programy live-action, jak i seriale animowane oraz produkcje lokalne. Główną grupę docelową stacji stanowić będą otwarci na nowe wyzwania chłopcy, którzy lubią sport, przygodę, muzykę oraz humor.

Disney XD ma uzupełnić ofertę programową Disney Channel i wzmocnić pozycję Disneya w Polsce za pomocą dwóch czołowych kanałów dedykowanych dziewczynkom i chłopcom w wieku od 3-14 lat oraz ich rodzinom.
Presserwis/wł.

Komentarze (1 - 10 z 127)

No i dalej nic nie wiadomo o Jetix Play (pewnie po prostu zniknie).
 0  
Wątpię, żeby Disney zdecydował się na likwidację kanału dobrze zakorzenionego, mającego "wtyki" w platformach i kablówkach. Po co oddawać miejsce konkurencji? Lepiej skorzystać z okazji i wprowadzić Disney Playhouse albo Disney Toon lub coś zupełnie innego!
 0  
ciekawe czy wtedy upc wkoncu wlonczy disney channel skoro jest jetix
 0  
Jest szansa że wrócą DiGimony
 0  
Nie wiadomo co się stanie z Jetix Play dlatego, że nie był on wcześniej dystrybuowany w krajach Europy zachodniej gdzie już nastąpił rebranding Jetixa na Disney XD. W tych krajach nadaje jednak Playhouse Disney więc duże prawdopodobieństwo że w krajach Europy środkowej Jetix Play zmieni się właśnie na Playhouse
 0  
Zamienić Jetix Play na Playhouse Disney a jako zupełnie nowy kanał wprowadzić Disney Cinemagic w wersji SD i HD
 1  
Disney cinemagic będzie w 2010r. Trochę szkoda że dopiero po wakacjach zmieniają nazwę, bo teraz nic ciekawego na jetix nie ma i tak przez całe wakacje tylko nudy będą na jetix
 0  
dla mnie ok będzie podstawa do rozwiązania umowy;] a akurat 1pazdziernika umowa moja konczy zniżki;] haha doskonale anex bedą musieli wysłac bo w umowie miałem Jetix więc...
 0  
@Marek: Żebyś się nie przeliczył... Na jakiej podstawie chcesz zerwać umowę? Przecież kanał nie kończy nadawania, tylko zmienia nazwę. Poza tym jeśli operator zastąpi kanał innym, to też nie ma podstaw do zerwania umowy. Jesteś chyba jedną z tego typu osób, które chciały zrywać umowę z Cyfrowym Polsatem po zamianie Playboya na Blue Hustlera, pomimo że nie miały wykupionej tej opcji.
 0  
Hmm nie wie ktoś może czy w Disney XD będzie bajka Gargoyles??
Bardzo mi na tym zależy ponieważ lubię tę kreskówkę a nigdy w Polsce jej nie było.
Na wikiped jest napisane iż na zagranicznym Disney XD jest ale czy wiadomo coś o polsce?

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz
 0