Łukasz Szewczyk10.07.2009 (16:21)49 komentarzy

Sopot 2009: Afromental, Bracia, Manchester...

Ogłoszono listę polskich artystów którzy w tym roku powalczą o Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności podczas tegorocznego Międzynarodowego Sopot Festivalu. Transmisja festiwalu na antenie TVN.
Przez ostatnie dwa tygodnie słuchacze Radia Zet  głosowali na polskich artystów, którzy wezmą udział w krajowym etapie Konkursu o nagrodę Bursztynowego Słowika i Słowika Publiczności 46. Międzynarodowego Sopot Festivalu 2009. Na scenie zaprezentują się:

Afromental - "Radio Song"
Bracia - "Za Szkłem"
Marcin Czyżewski - "Some Part Of Me"
Manchester - "Tajemnica"
Kasia Wilk - "Do Kiedy Jestem"


Pięciu artystów zaprezentuje się podczas konkursowego dnia Festivalu. Jeden z nich przejdzie do finału konkursu i będzie reprezentował nasz kraj w koncercie finałowym.
W koncercie finałowym - oprócz polskego artysty wyłonionego w półfilane - usłyszymy także artystów wyłonionych przez Komisję Konkursową:
Gabriela Cilmi - "Sweet About Me"
E.M.D. - "Jenny Let Me Love You"
Josef Hedinger - "About Being Alone"
Infernal - " Whenever You Need Me"
Oceana - "Cry Cry"
Ola - "S.O.S"

Organizatorem tegorocznego Sopot Festival jest telewizja TVN . Koncerty odbędą się 22 i 23 sierpnia 2009 roku. Pierwszy dzien będzie konkursowy. W drugim dniu zaplanowano koncert poświęcony pamięci Czesława Niemena. Transmisja na antenie TVN.

Komentarze (1 - 10 z 49)

Czy mógłby ktoś wskazać mi tytuł audycji z anteny TVN, która jest przeznaczona dla inteligencji?? Jakoś nic poza "Szymon Majewski Show" czy :Kuba Wojewódzki" nie przychodzi mi do głowy... :D:D
 0  
Żal! Wykonawcy coraz gorsi, a liczba chętnych do festiwalu chyba też się zmniejsza. Według mnie to reguły tego festiwalu powinny ulec zmianie, bo oczywiste jest, że wygra kandydat z Polski (obydwa konkursy) i już nawet wiem kto - oczywiście Afromental (tvn-owski pupilek!) :(
 0  
Infernal nie wystąpi...
 0  
na Plejadzie pisze że zamiast Infernal ma wystąpić Verona
 0  
"Artyści" to chyba za mocne słowo. Kolejne pseudo gwiazdeczki, których pioseneczki są równie proste jak ich wykonawcy. Szkoda czasu na śledzenie tego "konkursu".
 0  
TOPtrendy nie ma więc konkurencji.
 0  
nie znam żadnego wykonawcy lol
 0  
AFROMENTAL WYGRA BO MA SUPER PIOSENKE !!!
 0  
Czy mógłby ktoś wskazać mi tytuł audycji z anteny TVN, która jest przeznaczona dla inteligencji??
Yyy... a jest w ogóle taka?

Zespoły, które wystąpią w tegorocznym Sopot Festival są dosyć żenujące - na czele z wypromowanym przez TVN "Afromental"em.
 0  
a co to jest ten afromental?
 0