Beata Ratuszniak16.07.2009 (16:26)88 komentarzy

Nasza-Klasa.pl uruchomi Śledzika?

Od jakiegoś czasu nieoficjalnie mówi się, że największy polski serwis społecznościowy ma w planach stworzenie własnego komunikatora. Ostatnio pojawiły się pogłoski, że nowa usługa Naszej-Klasy będzie nosiła nazwę Śledzik.pl.
Podczas konferencji branżowej "Internet 2k9. Złoto tylko dla zuchwałych" Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu Naszej-Klasy zapowiedział dalszy rozwój kanałów komunikacji. Być może nowy projekt ujrzy światło dzienne w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.
Czemu Śledzik? Nasza-Klasa.pl  nie ujawnia niestety bardziej szczegółowych informacji. Nikt nie komentuje również prawdziwości tych doniesień, dlatego obserwatorzy rynku mogą opierać się wyłącznie na nieoficjalnych informacjach. Wiadomo jednak, że od końca maja Nasza-Klasa.pl jest właścicielem domeny sledzik.pl, która obecnie przekierowuje do strony głównej serwisu.

Nie wiadomo na razie, czy Nasza-Klasa stworzy nowy komunikator, czy nową platformę mikroblogową. Możliwe też, że pod jedną nazwą może funkcjonować zarówno aplikacja webowa, jak i program. Jak ten projekt może odbić się na konkurencji? Obecnie z Naszej-Klasy korzysta 9,3 mln realnych użytkowników (wg badania Megapanel PBI/Gemius, kwiecień 2009). Gdyby ze Śledzika zaczęła korzystać 1/10 tych użytkowników, to NK szybko prześcignie serwis mikroblogowy blip.pl. Obecnie bowiem blip.pl notuje statystyki na poziomie ok. 70 tys. RU. Z komunikatora Gadu-Gadu korzysta 5,7 mln RU (Megapanel PBI/Gemius, kwiecień 2009).

W czwartek również Fotka.pl uruchomiła swój serwis mikroblogowy - Spinacz.pl. Serwis ten dostępny jest dla wszystkich, ale jedną z jego głównych funkcji jest integracja z pozostałymi serwisami Fotka.pl sp. z o.o., przede wszystkim Fotka.pl, Emuzyka.pl czy Swistak.pl.

Komentarze (1 - 10 z 88)

pierdoły i tyle nabijaja kase na naiwnych ludizach jak tak mozna pchac kase komus do kieszeni.......
 0  
pomysł dobry, to chyba na chwile obecną jedyna polska baza użytkowników której komunikator może śmiało konkurować z gg. tylko nazwa troszQ mało trafiona moim zdaniem
 0  
Śledzik?
Może "ucho od śledzia"?
Na dobrą sprawę taki komunikator od NK może z dnia na dzień przegonić GG.
K l i n (usunięte konto #3093) 17.07.2009 (7:56:37)
 0  
Śledzik? Co to za idiotyczna nazwa? Spotkajmy się na śledziku czy jak? A pomysl by the way ciekawy - tylko ta nazwa...
 0  
Ja na naszej klasie nie jestem zalogowana i jestem z tego zadowolona!
 0  
za dużo już tych komunikatorów nic nowego nie wnoszą tych kopiują pomysły od reszty np. najnowsze GG powstało na bazie Tlena
 0  
Nazwa chyba wymyślona dla podlasian czyli potocznie śledzi ;)
 0  
no, to zagryzkę już mamy, pora na notopokielonku.pl
 0  
kiedy komunikator nk bedzie dostepny
 1  
Czego jeszcze nie wymyśla.. Masakra..
 1  

Polecamy