Łukasz Szewczyk30.07.2009 (10:01)13 komentarzy

Polskie Radio Parlament milknie

W czwartek (30 lipca 2009 roku) o północy zostanie wyłączony nadajnik na fali długiej 198 kHz w Raszynie. Taką decyzję publiczny nadawca tłumaczy pogarszającymi się wynikami finansowymi.
W styczniu 2009 roku Zarząd Polskiego Radia wypowiedział umowę TP Emitel na emisję Programu 1 Polskiego Radia na częstotliwości 198 kHz z Radiowego Ośrodka Nadawczego Warszawa/Raszyn. Decyzja ta związana jest z trudną sytuacją finansową Polskiego Radia. Dziś upływa półroczny okres wypowiedzenia umowy.
Nadajnik długofalowy w Raszynie pracował codziennie od godz. 8.00 do 18.00 na fali długiej 198 kHz (emitując Radio Parlament lub Polskie Radio dla Zagranicy) oraz całodobowo na fali 225 kHz emitując Program 1 Polskiego Radia w sytuacjach, gdy nadajnik długofalowy 225 kHz w Solcu Kujawskim nie mógł być czasowo wykorzystywany (konserwacja, uszkodzenie itp.).

Radio Parlament to specjalistyczny program radiowy Polskiego Radia, poświęcony tematyce parlamentarnej. Na jego antenie Polskie Radio transmitowało obrady Sejmu, Senatu oraz prace Komisji Śledczych. Ponadto program uzupełniały rozmowy z parlamentarzystami i ekspertami, którzy przybliżali słuchaczom projekty ustaw.

Polskie Radio zamierza kontynuować działalność Radia Parlament. Wkrótce będzie można go słuchać za pośrednictwem Internetu.
Polskie Radio

Komentarze (1 - 10 z 13)

No i dobrze... bo i tak odbior byl marny a przez internet to zawsze lepsza jakosc odbioru. Mogliby by jeszcze wylaczyc odbior z 225 KHz...
 0  
no nareszcie mniej-my nadzieje, ze to wpłynie pozytywnie na moje kury.

według moich obliczeń powinno ich być teraz o 30% więcej tygodniowo.

jeszcze tylko na 225KHz wyłącza i juz będę miał na jajkach znaczek żywność ekologiczna
 0  
Oby tak dalej! Nie płaćmy abonamentu, a całe Polskie Radio padnie, a rynek zaleje jeszcze więcej "eskowych" bzdetów!
 0  
Ama18 już widzę jak słuchasz radia parlament...
 0  
O wiele chętniej bym posłuchał PR Parlament, niż Eski, czy innego komercyjnego szmelcu.
 0  
Rmf czy radio zet jest owiele lepssze radio niz całe Te polskie radio oprócz jedynki ...bo jedynka Polskie radio jest akurat fajna
Treść edytowana 2 razy (ostatnio 30 lipca 2009 o 11:07:42 przez Gustav).
 0  
Gustav, nie ośmieszaj się, proszę
 0  
POLSKIE RADIO TO DNO!

JESZCZE GORSZA MUZA NIZ W ESCE, RMF, ZET RAZEM WZIETE

NIECH SPLAJTUJA TO PRZYNAJMNIEJ CZESTOTLIWOSCI SIE ZWOLNIA
 0  
Jeszcze tylko wyłączyć nadajnik 225 kHz oraz regionalne stacje FMowe... i zejść całkowicie do Internetu... tylko to już nie będzie RADIO, tylko INTERNET... cóż, degradacja postępuje, a a by być radiem, trzeba wykorzystywać FALE RADIOWE!!!
A na 198 kHz pozostaje słuchanie BBC zamiast Radio Parlament :P
I jeszcze bardzo sympatyczna stacja D-Kultur na 177 kHz :)
PS. Tak, jestem "dinozaurem", radio to radio ma być...
 0  
radio euro kiedyś bis jest dobrym radiem moze jeszcze trójka i jedynka dla emerytów i starczy.
 0