Łukasz Szewczyk02.08.2009 (9:59)8 komentarzy

Jesienią nowe seriale w Canal+

We wrześniu na antenie Canal+ pojawią się trzy nowe seriale, które nie były emitowane w polskiej telewizji: "Magia kłamstwa" ("Lie to me"), "Uczciwy przekręt" ("Leverage") oraz "Brama piekieł" ("Darker than black: Kuro no keiyakusha").
Nowe seriale będą emitowane w stałych pasmach serialowych, z których dwa - sobotnie i środowe - powracają do ramówki Canal+  po wakacyjnej przerwie. Już 2 września 2009 roku, w każdą środę wieczorem po premierze fabularnej, widzowie stacji będą mogli oglądać wysoko ocenione przez krytykę i fanów gatunku japońskie anime "Brama piekieł" („Darker than black: Kuro no keiyakusha”).
Od 5 września, w sobotnie popołudnia na antenie Canal+ zagości entuzjastycznie przyjęty w Stanach Zjednoczonych serial sensacyjny "Uczciwy przekręt" („Leverage”) z Timothym Huttonem w roli współczesnego Robin Hooda. Serial bazuje na obecnym w kinie od niepamiętnych czasów motywie zemsty. W odróżnieniu jednak od innych, bardziej konwencjonalnych historii, Nathan Ford jest cynicznym eksdetektywem, biorącym rewanż za osobistą tragedię na budzących respekt i wywołujących bezsilność organizacjach. Z czasem prywatna zemsta ustępuje idei niesienia pomocy wszystkim ofiarom nieuczciwych praktyk wszechwładnych instytucji.

Ponadto, w czwartek 24 września, po zakończeniu emisji pierwszego sezonu "Mentalisty", w Canal+ pojawi się bijący rekordy popularności za oceanem serial "Magia kłamstwa" ("Lie to me") z Timem Rothem w roli głównej. Dr Cal Lightman (Tim Roth) jest psychologiem-behawiorystą, specjalistą w badaniu języka ciała, który opracował unikalną metodę studiowania ruchów mięśni twarzy. W pracy pomaga mu doborowa grupa, do której należą: psycholożka dr Gillian Foster (Kelli Williams), potrafiący „czytać” w cudzych umysłach Eli Loker (Brendan Hines) oraz Ria Torres (Monica Raymund), której talentem jest szczególnie wyczulona intuicja. Ten niecodzienny zespół tropicieli oszustw jest równie skuteczny, co kontrowersyjny.

Seriale są istotną częścią programu Canal+. Stacja wybiera do emisji najciekawsze propozycje wchodzące na amerykański rynek, które stają się wielkimi przebojami również w Polsce. Tak było m.in. z "Przez 24 godziny" i "Detektywem Monkiem", serialami które miały polską, telewizyjną premierę na antenie Canal+, a kolejne sezony są pokazywane do dziś wkrótce po pojawieniu się ich za oceanem.
Canal+

Komentarze (1 - 8 z 8)

Podobny news już był w lipcu ;]
 0  
uczciwy przekręt jest emitowany w nScreen od dawna, więc nie piszcie, że "do tej pory nieznane w Polsce"...
 0  
a czy nScreen to stacja tv? no właśnie, nie. także canal+ jest pierwszy.
 0  
wojt20 - przeczytaj sobie spokojnie pierwsze zdanie newsa, jak musisz to kilka razy, a może zrozumiesz.

Albo nie, wytłumaczę Ci - mam dzisiaj dobry dzień.

"We wrześniu na antenie Canal+ pojawią się trzy nowe, nieznane dotychczas w Polsce seriale: (...) "Uczciwy przekręt" ("Leverage") (...)."

Jeśli nScreen jest w Polsce - a jest - to znaczy, że ten serial jest w Polsce znany - i nie ma tu nic do rzeczy, że to nie jest kanał TV.

Zrozumiałeś, czy mam pisać jaśniej?
 0  
nScreen to niszowa oferta, ilość abonentów tej usługi jest pewnie taka, że można uznać, że serial był jednak przedtem nieznany w Polsce.
 0  
Tak czy siak to jakieś serialiki X kategorii dla niszowej publiczności...

Nigdy nie dadzą np. nowego Lost'a, Eureki czy Dextera. Są na to za ciency...
 0  
No ciekawe własnie jakie beda te seriale. Zapowiada sie je dosyc głosno i długo przed ich ukazaniem.
 0  
Eureki byly w C+ dwa sezony
 0