Łukasz Szewczyk12.08.2009 (15:05)48 komentarzy

Komentatorzy TVP i Polsatu w czołówce

Dariusz Szpakowski z TVP oraz Mateusz Borek i Bożydar Iwanow z Polsatu Sport - to trójka najwyżej ocenianych komentatorów sportowych, wynika z sondażu GfK Polonia dla Rzeczpospolitej. Ze sportu Polacy najczęściej oglądają piłkę nożną.
Firma GfK Polonia w imieniu Rzeczpospolitej zapytała Polaków, których komentatorów piłkarskich cenią najbardziej. Okazuje się, ze najbardziej lubianym komentatorem piłkarskim jest Dariusz Szpakowski z Telewizji Polskiej, który pokonał swoich kolegów z konkurencyjnych stacji telewizyjnych (Polsat Sport, Canal+ czy nSport).
Średnie oceny ankietowanych w skali od 1 do 6: Dariusz Szpakowski - TVP (4,9 pkt.), Mateusz Borek - Polsat Spor (4,4 pkt.), Bożydar Iwanow - Polsat Sport (4,3 pkt.), Maciej Iwański – TVP (4,1 pkt.), Roman Kołtoń - Polsat Sport (4,1 pkt.), Tomasz Smokowski - Canal+ (4,0 pkt.), Jacek Laskowski - Canal+ (3,9 pkt.), Andrzej Twarowski - Canal+ (3,9 pkt.), Tomasz Jasina – TVP (3,8 pkt.) Grzegorz Kalinowski – nSport (3,8 pkt.).

Najwięcej widzów przed telewizyjne ekrany przyciąga piłka nożna, aż 75 proc. badanych, że w telewizjo ogląda mecze piłkarskie, najchętniej te z udziałem polskiej reprezentacji. Polacy mecze najczęściej oglądają w telewizjach ogólnodostępnych (48 proc.). Mecze w kanałach odkodowanych i płatnych ogląda 43 proc. badanych, tylko z płatnych - 9 proc. badanych.
Rzeczpospolita

Komentarze (1 - 10 z 48)

Podaję najgorzej ocenianych :Borowczyk i Sokół + ich kolo Zientarski oni potrafią zatruć swym komentarzem ciekawy wyścig.
 0  
Borek i Ivanov są najgorsi!! Tak przynudzają, że to szok, zero emocji. Jeszcze dodam pana Hajto, który na bundeslidze może trochę się zna, ale za to nagminnie opuszczał lekcje języka polskiego!! Goście z nSport już są od nich o niebo lepsi. A najlepszy jest ze sportklubów pan Grzywacz, tylko jakość kanału żenująca.
 0  
Wygrał Szpaku i Borek , bo Polscy znafcy futbolu innych nie znją, taki Twarowski, Laskowski i Smokowski bija ich na glowę ale zeby ich kojarzyć tzreba oglądać europejskie ligi a nie tylko reprezentacje i lige misrzów
 0  
Mateusz Borek i Bożydar Iwanow są genialni. Kołtoń też OK. A kto to jest Kalinowski? Co to jest nSport?
 0  
zgodze sie z mariuszem, ale znafcy przez f to kataklizm.
 0  
mariobros o co ci chodzi z tym znafcy?- przez f zamiast "w" celowo zeby uwidocznic ich wiedze napisałem to świadomie i z sarkazmem
 0  
@mariusz - ale Ty dowcipny jesteś...
 0  
@Gembal

dzieciaku widac, ze masz najlepsza telewizje cyfrowa zwana polszmat.
 0  
@mariobros - czegoś takiego jak "polszmat" nie ma. Zmień dealera, bo ten towar, który bierzesz w tej chwili, ci szkodzi.
 0  
@mariuszz

a juz myslalem... ;-)
Przy okazji polecam obejrzec choc jednen magazyn
w C+ Sport np liga+ zeby zrozumiec co mamy na mysli z mariuszem.
Twarowski & Smokowski to jest to ;-)
 0