Łukasz Szewczyk05.09.2009 (9:20)2 komentarze

Polskie Radio zapłaci za mobbing

Publiczne radio ponownie będzie musiało słono zapłacić za decyzje Jerzego Targalskiego, kontrowersyjnego, byłego już wiceprezesa Polskiego Radia. Kolejny zwolniony pracownik Polskiego Radia wygrywa sprawę w sądzie.
Małgorzata Słomkowska dziennikarka Polskiego Radia zwolniona przez Jerzego Targalskiego wygrała sprawę w sądzie. Sąd uznał, że dziennikarka została zwolniona w sposób upokarzający i padał ofiarą mobbingu. Teraż Polskie Radio zapłaci 41 tys. zł odszkodowania, 2,6 tys. zł zadośćuczynienia za krzywdy oraz 8,3 tys. zł za okres wypowiedzenia - pisze Gazeta Wyborcza.
To już kolejna kara dla Polskiego Radia za zwolnienia przeprowadzone przez władze Polskiego Radia za czasów PiS. Podobne odszkodowanie oraz przywrócene do pracy otrzymała Maria Szabłowska, sprawę o dyskryminację wygrał także szef techników Mariusz Borkowski. Trwa proces wytoczony przez Małgorzatę Kolińską-Dąbrowską.

We wszystkich przypadkach sąd przyznał, że pracownicy podczas zwolnień byli dyskryminowani. Jerzy Targalski zwalniając pracowników twierdził, że "gierkowskich i gomułkowskich złogów", o czym już wczesniej informowały media. Zwolnieni pracownicy na zachowanie Targalskiego skarżyli się takze komisji etyki, która uznała, że Targalski naruszył godność pracowników, przypomina Gazeta.
Gazeta Wyborcza

Komentarze (1 - 2 z 2)

[, że "gierkowskich i gomułkowskich złogów", ] ale że co ? niedokańczacie informacji, też mi profesjonalizm.
 0  
ze zwalnia gierkowskich
 0