Łukasz Szewczyk05.09.2009 (15:55)24

Wirtualne studio debiutuje w TVN

W sobotę (5 września 2009 roku) na antenie Telewizji TVN zadebiutuje nowoczesne rozwiązanie - wirtualne studio telewizyjne. Do tej pory było wykorzystywane przez TVN24.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 20 z 24)

No mysza ma racje studio interwencji jest (w części wirtualne), gdzieś widzaiłem ich studio na fotkach, widziałęm uwage i...chyba zaczesto zmieniają kamere bo prowadzący jest zagubiony, tło ładne, belki też, niepodoba mi sie końcówka poprzednio była lepsza, no i mam uwage to tekstu prowadzącego na początku, że wita z nowoczesneo studia, ja niewidze nic nowoczesnego w niebieskiej płachcie, albo niebieskiej ścianie
 0  
Zielonej.
TVN ma akurat zielone studio. :P
 0  
@skorupa jesteś pewnien, ja niewiem ale pogode napewno nadają z niebieskiego
 0  
http://uwaga.onet.pl/oprogramie,1063,9377,114674,uwaga_w_nowym__wirtualnym_studiu,galeria.html - wirtualne studio TVN/TVN24.
Prognoza pogody nadawana jest z innego miejsca, prowizorycznego można powiedzieć blueboxa w studiu pogodowym. A sport też jest nadawany z tego blueboxa co pogoda?
 0  
W sumie jeśli Uwaga leci w 16/9 w TVN to dlaczego Fakty też nie mogą tak lecieć? Oczywiście mam na myśli letterboxa, ale przynajmniej na TVN HD nie istniałaby safe-area. Może coś zmienią w grafice faktów? Durczok zapowiadał jakieś zmiany.
Pominę to że całkowicie rozwalili prognozę pogody i grafika nie pasuje już do niczego...
 0  
W polsacie było to już z 10 lat temu, w drzewku szczescia
 0  
Kiedy Polsat dawno temu temu realizował "Informacje" z wykorzystaniem wirtualnego studia - nabijano się, jak to Solorz oszczędza na scenografii.

Gdy TVN wprowadza ten "wynalazek" blisko dziesięć lat później - chwali się go za nowoczesność.

Kraj absurdami stojący...
 0  
chroma key stare jak świat
samemu można to zrobić i to za darmo
avisynth filtr ColorKeyMask
pfff
 0  
@tomcio polsat miał wirtualne studio kiedy jeszcze była to stacja z disco polo słynąca, było to jedno z najnowocześniejszych takich studiów w europie, było tam realizowane m. in hugo, czy prognoza pogody kilka lat temu więc tvn jak zwykle przesadza, lepiej niech zajmą sie czyszczeniem stołów
 0  
ale się błysnęło inteligencją porównując coś co było kiedyś. Taki drobny szczegół" otóż teraz mamy 2009 rok a nie 19któryś a prawda jest taka, że to TVN ma dziś najlepsze wirtualne studio w tym kraju.
 0