Łukasz Szewczyk11.09.2009 (17:29)6 komentarzy

Jesień w Religia.TV: Szymon Hołownia z nowym programem

Kanał religia.tv zmienia ramówkę. Widzowie mogą liczyć na kilka niespodzianek wśród nich m.in. nowy talk-show Szymona Hołowni, nowe formaty, odświeżone studia, nowi prowadzący oraz dotychczasowe ulubione programy.
Jesienią Szymon Hołownia, dyrektor programowy Religia.TV poprowadzi swój nowy talk-show "Ludzie na walizkach". Będą to rozmowy z ludźmi, których los zaprowadził na granice ludzkiej wytrzymałości, kazał postawić sobie najtrudniejsze pytania. Czego możemy się od nich nauczyć? Czy można pogodzić się z cierpieniem, stratą? W pierwszym odcinku – Andrzej Matyśkiewicz, którego dwaj synowie zginęli w 2003 roku w lawinie pod Rysami. Emisja w piątki o godz. 21.00 (od 18 września 2009 roku).
W jesiennej ramówce Religia.TV nie zbraknie dobrze znanego widzom innego talk-show Szymona Hołowni - "Między sklepami". W centrum handlowym Złote Tarasy, w samym środku wielkomiejskiego pędu, gdzie krzyżują się codzienne drogi tysięcy ludzi, zatrzymujemy się by porozmawiać o rzeczach najważniejszych. Premierowe odcinki w niedziele o godzinie 13.00.

W ramówce pojawi się także nowy program dla miłośników sztuki. "Kulturoskop" to magazyn dla tych, którzy lubią niejednorodność i niebanalne spojrzenie. Twórcy programu nie stawiają granic między kulturą elit i mas. Cenią sztukę, która stawia najgłębsze pytania i szuka na nie odpowiedzi. Program, nagrywany w Novym Kinie Praha, prowadzi Anna Sosnowska. Emisja w soboty o godzinie 18.00 (od 12 września).

"Kwestia smaku" to z kolei nowy program kulinarny. Poprowadzi go saletyn, ksiądz Roman Grądalski, duszpasterz kucharzy i miłośnik dobrego jedzenia. Spróbuje dowieść, że zdrowe gotowanie nie jest trudne (a jak wiadomo - w zdrowym ciele zdrowy duch). Gośćmi księdza Grądalskiego będą nie tylko mistrzowie kuchni, ale także ludzie pasjonujący się kuchniami różnych regionów Polski i świata. Emisja w soboty o godzinie 17.15 (od 12 września 2009 roku).

Kolejna nowość to program "Święci tacy jak my". Jego twórcy chcą przełamać obraz Świętych z lukrowanych hagiografii, pokazać żywego człowieka, który pomimo swoich słabości znalazł jednak klucz do świętości. Emisja w niedzielę o godzinie 18.30 (od 13 września 2009 roku). Nową porę emisji (niedziela, godz. 15.00) otrzyma program "Cotygodnik", w którym Maciej Gajek ze swoimi gośćmi analizuje wydarzenia w Kościele w Polsce i na świecie.

Z kolei w niedziele o godz. 14.30 (od 13 września 2009 roku) nadawany będzie program "Zdjęcie z Papieżem", w którym pojawią się osoby znane i nieznane, na których życie wpłynął Jan Paweł II. Punktem wyjścia zawsze jest zdjęcie z Janem Pawłem II z ich domowych archiwów. Opowiadają o spotkaniu z papieżem, swoich dalszych losach, inspiracjach osobą i nauczaniem Ojca Świętego. Jest to pierwszy serial papieski składający się z osiemnastu 25-minutowych odcinków przygotowany w związku z przewidywaną na wiosnę 2010 r. beatyfikacją Jana Pawła II.

W każdą niedzielę o godzinie 11.00 kanał Religia.TV transmituje mszę świętą z pięknych polskich kościołów. Obecnie stacja odwiedza Małopolskę i Podhale. Stacja transmituje nabożeństwa z cerkwi prawosławnych, kościołów ewangelickich, a ostatnio także - z meczetu.

Kanał Religia.tv powstał z myślą o tych, którzy pragną mieć ciągły dostęp do telewizji prezentującej zagadnienia z obszaru szeroko pojętej wiary i religii. Obecnie stacja dociera do ok. 3,7 mln gospodarstw domowych poprzez sieci kablowe (m.in. UPC Polska , Vectra  czy Aster ) i platformy satelitarne (np. telewizja "n" , Telewizja na kartę , Cyfra+ ). Produkcje kanału na bieżąco można też śledzić na Onet.tv w zakładce Religia.
Relgia.TV

Komentarze (1 - 6 z 6)

ciekawa ramowka
 0  
bardzo żałuje że nie ma tego kanału w ogólnodostępnym pakiecie telewizji kablowej Multimedia Polska, lepiej karmić ludzi głupimi reklamami w stylu Mango24 gratuluje płytkości dyrekcji Multimedia Polska to firma o wątpliwej reputacji
 0  
Hmm. Jestem deistą, ale ten kanał bym sobie obejrzał. Co prawda religijny, ale nie tak nawiedzony jak inne stacje poświęcone religii. Ramówka wygląda ciekawie
 0  
Jeżeli chodzin o kanały religine to ten kanał powinien być FTA ,bo kanal TV Trwam woła o pomste do nieba jeżeli jesteście wierzący to piszcie aby Religia była FTA nie dajcie monopolu i satysfakcji R ydzykowi i mocherowym beretom
 1  
Świetnie, że jest program przedstawiający wiele zagadnień różnych religii.
Jednak ośmielam się zwrócić uwagę,iż logo programu powinno zmienić
wygląd,gdyż jest mylący. Taki znaczek RYBY jest zarezerwowany dla chrześcian!
Tylko i wyłącznie dla chrześcijańskich katolików!!!!
W związku z powyższym powinien ulec zmianie.
 0  
oglądam systematycznie, bardzo wartościowy kanał
 0