Łukasz Szewczyk14.09.2009 (10:58)1 komentarz

Da Vinci Learning świętuje drugie urodziny

Da Vinci Learning, naukowa stacja telewizyjna z programami dla całej rodziny 15 września będzie obchodziła drugi jubileusz obecności w Polsce (w ofercie telewizji "n" i sieciach kablowych). Z tej okazji stacja przygotowała specjalny program.
Da Vinci Learning
W Polsce Da Vinci Learning rozpoczął nadawanie 15 września 2007 roku w telewizji nowej generacji n, gdzie dostępny jest na wyłączność wśród platform satelitarnych. Stacja dostępna jest także w ofercie wybranych polskich sieci kablowych.
Z okazji jubileuszu, kanał przygotował dla widzów (15 wrzesnia 2009 roku) specjalną ramówkę – wszystko według motta "Ziemia – błękitna planeta". Przez cały dzień stacja emitować będzie najbardziej atrakcyjne programy dotyczące "świata wody".

Dla najmłodszych proponowane są formaty "Co i Jak" (o rekinach i płaszczkach), specjalne wydania "Marvi Hammera" (o zwierzętach wodnych) oraz seria "Dla Juniorów. Morze - świat pod wodą". Dla młodzieży przygotowano programy z cyklu eksperymentuj z wodą. W ramówce pojawią się "Naukowa chata" czy "Surowa nauka", a w nich odpowiedzi m.in. na takie pytania jak: Czy możliwe jest chodzenie po wodzie?

W godzinach wieczornych emitowana będziedokumentacja "Ściśle tajne - woda" a w niej naukowe potwierdzenie tez, że woda potrafi przechowywać informacje. Ponadto w programie "Historia globalna" informacje o najdawniejszych próbach podróżowania człowieka po rzekach, jeziorach i morzach. Da Vinci Learning powtórzy na życzenie widzów dwuczęściową dokumentację z serii Nova - "Bitwa Galileusza
o niebiosa".

Da Vinci Learning to edukacyjny kanał dla całej rodziny. Wśród propozycji stacji znajdują się programy przeznaczone zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Znakiem szczególnym Da Vinci Learning są magazyny naukowe, filmy dokumentalne oraz seriale popularnonaukowe, które w prosty sposób tłumaczą zjawiska dotyczące świata i człowieka.
Telewizja "n"

Komentarze (1 - 1 z 1)

Stacja z paczki "klasztor"-tylko w dla niektórych
Treść edytowana 2 razy (ostatnio 15 września 2009 o 11:54:54 przez -).
TentMer (usunięte konto #10799) 15.09.2009 (11:53:50)
 0