Łukasz Szewczyk16.09.2009 (18:06)43 komentarze

TVP Cogtio - nowy kanał Telewizji Polskiej

Telewizja Polska rozpędza się w tworzeniu nowych kanałów tematycznych. Tym razem nadawca planuje przygotować kanał dla młodych widzów zainteresowanych edukacją - TVP Cogito.
Wczoraj Telewizja Polska  uruchomiła własną platformę satelitarną, jeszcze we wrześniu ma ruszyć nowy kanał telewizyjny TVP Parlament, a w przyszłości także TVP Seriale - wkrótce do KRRiT zostanie złożony wniosek o koncesje dla nowej stacji. Okazuje się, ze to nie jedyne plany nadawcy dotyczące nowych kanałów telewizyjnych.
- Uruchamiamy projekt telewizji TVP Cogito, który ma wspomagać proces edukacji szkolnej i akademickiej. Pasma, które pojawią się w październiku w dni powszednie między godz. 11.30 a 14, zapoczątkują [b]powstanie nowego kanału tematycznego - edukacyjnego. Te same programy będą dostępne później na internetowym wortalu edukacyjnym TVP Cogito[/i] - zdradza w rozmowie z Gazetą Wyborczą Krzysztof Nowak, szef telewizyjnej Dwójki.

Stacja TVP Cogito ma skupiać programy o charakterze edukacyjnym, które do tej pory były rozproszone po wielu antenach TVP. Obecnie telewizja Polska nadaje kanały: TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Sport, TVP HD.

Nowak zaradził także plany dotyczące telewizyjnej Dwójki. Zapowiada, że w ofercie stacji będzie więcej kultury, m.in. program o literaturze "Kwartet literacki, programy dokumentalne (fabularyzowany dokument historyczny "Historia Kowalskich"), cykl "Kultura duchowa narodu" czy pasmo "Mistrzowie", gdzie pokażemy biografie wybitnych postaci ze świata kultury, nauki i historii Polski
Gazeta Wyborcza

Komentarze (1 - 10 z 43)

No i to się nazywa wypełnianie misji... Brawo Farfał!
 0  
I to sie nazywa wlasnie potrzeba utrzymania abonamentu!!
Z L I W I D O W A C PRZEZYTEK JAKIM JEST COS TAKIEGO JAK TELEWIZJA PUBLICZNA.
Juz wieksza misje wypelnia Discovery, Planete, VIVA, Polsat SPort, TVN, TVN24, Polsat a i chocby inne stacje ale napewno nie TVP
 0  
Mr. Farfał nie jest wcale taki zły! Nie skupiajmy się na przeszłości-LUDZIE SIĘ ZMIENIAJĄ-i to na dobre! :)
TentMer (usunięte konto #10799) 16.09.2009 (18:12:19)
 0  
TVP Cogito... pomysł dobry ale czy w tych godzinach"Pasma, które pojawią się w październiku w dni powszednie między godz. 11.30 a 14" dzieci nie są w szkole.. może się czepiam szczegółów ale tak.. sam pomysł jest dobry ale według mnie w godzinach porannych mogli puścić bajki bo tylko małe dzieciaki są w domach a prawdziwa edukacja zaczynała by się po szkole..
 0  
@arek, ty już nie pamiętasz czym była kiedyś telewizja edukacyjna. Za dzieciaka oglądało sie ją w godzinach popołudniowych z wypiekami na twarzy. (laboratorium, telekomputer, czy joystick) A to co oferują płatne platformy to juz mi sie przejadlo. Zadne Discovery, Zadne Viasaty tego nie zastąpią, bo mają czysto amerykaństko forme prezencji. Niektórzy wolą oglądać Cejroskiego, a inni żałosne wypociny przeplatane reklamami.
 0  
Nie wiem o co chodzi z pogladami obecnego prezesa Farfala, ale widac ze chlop cos robi ! uruchomili platforme, juz przekrecilem antene na Astre, mam tez CP, ale caly czas nowe kanaly itp, cos robia zeby choc ludzie mieli za co placic abonament ! brawo !!!
 0  
@fajnie- Farfał nie tak dawno miał poglądy faszystowskie co udokumentowano także na fotkach gesty jak min. "zamawiał piwo" ;) dla siebie i kolegów po fachu.
Ps. może i się zmienił może nie, ale za to co robi teraz należy mu się duży PLUS :)
 0  
lolel - pamiętam to co napisałeś i masz racje - ale nie zapominajmy, że te czasy mineły - to co kiedyś było w tych pasmach jest teraz na wielu innych stacjach i przede wszystkim w internecie i różnych gazetach.
A tego już nie ma w TVP - i powtarzam, że TVP to przeżytek, który powinien być już historią.
 0  
Po za tym lolek - Cejrowskiego to chyba już w TVP nie ma. A reklamy są.
Po za tym jeśli juz to powinno być tak, że TVP jest zakodowana i Ci co płacą to oglądają. Wtedy byś sobie co miesiąc płacił za TVP i byś oglądał.
Ja nie oglądam i nie chce płacić wole płacić za kablówkę lub jakąś platformę i np abonament za HBO lub Canal+ niż za chłam (np na lodzie) TVP
 0  
To telewizja Polska nadaje tylko 8 kanałów? A kto w takim razie nadaje kanały regionalne? :-P
 0