Łukasz Szewczyk17.09.2009 (10:01)20 komentarzy

Wiktor Bater w Polsat News

Od czwartku, (17 września 2009 roku) Wiktor Bater rozpoczyna swoją pracę w Moskwie jako stały korespondent zagraniczny Polsat News. Wcześniej był korespondentem TVP oraz TVN.
Wiktor Bater został stałym korespondentem zagranicznym Polsat News i Telewizji Polsat w Moskwie. Jego relacje będą obecne także w „Wydarzeniach” - głównym programie informacyjnym Telewizji Polsat.
Karierę dziennikarską rozpoczął na początku lat 90-tych w Polskim Radiu - był moskiewskim korespondentem Informacyjnej Agencji Radiowej. Następnie przez kilka lat pełnił funkcję rosyjskiego korespondenta TVN i TVP, dla których relacjonował m.in. wojnę w Iraku, konflikt izraelsko - palestyński, zamach na Dubrowce, II wojnę czeczeńską, zamach na szkołę w Biesłanie (gdzie został niegroźnie ranny). Autor książki "Nikt nie spodziewa się rzezi".

Bater do stycznia 2009 roku był korespondentem Telewizji Polskiej. Został zwolniony w kontrowersyjnych okolicznościach - wypowiedzenie dostał kurierem. TVP taką decyzję tłumaczyła oszczędnościami oraz koniecznością uporządkowania systemu funkcjonowania redakcji zagranicznych. Jednak kilka miesięcy później dziennikarz przyznał, że podziękowano mu za współpracę, bo jego materiały z Moskwy nie były po myśli TVP.
Polsat News

Komentarze (1 - 10 z 20)

Wreszcie Polsat ma korespondenta w Moskwie. I to w dodatku znanego i doświadczonego. Świetna wiadomość.
 0  
bardzo dobry dziennikarz..tvp zarzucała mu rosyjski punkt widzenia..koles siedzi w Rosji od lat,wie jak nalezy ich traktowac,przede wszystkim z szacunkiem,czego nasz Prezydent i niektórzy nie rozumieją.fakt zrobili nam wiele złego(WIELE),bo czesto bylismy nieporadni i nie potrafimy pilnowac swoich spraw a pieniactwo naszych polityków tylko psuje nam stosunki.teraz polityka to biznes-jak od lat..oni nam paliwa my im produkty spożywcze(ogolnie).Bater rozumie to wszystko i dobrze prowadzi relacje.wiedziałem ze dostanie pracę..
 0  
Podobno z tvn wyleciał za pijaństwo. Może z TVP też.
 0  
do czarnamalpa1

Musisz sobie poczytać znacznie więcej historii Polski a dopiero później zabieraj głos w dyskusji. Nie powielaj tych głupot więcej.
 0  
ale się ten Pan na przeprowadza-w TVN24 miałby najlepiej
TentMer (usunięte konto #10799) 17.09.2009 (11:57:14)
 0  
"... podziękowano mu za współpracę, bo jego materiały z Moskwy nie były po myśli TVP."
Tjaaaa... a w TVN podziekowano mu, bo najczęściej materiałow żadnych nie było, tudzież samego p. Batera nie było gdzie być powinien:-/
Bujać to nas, ale cóż, co jak co ale mołojecką sławę zaczytany w Hemingwayu p. Bater umiał sobie wypracować jak nikt.
 0  
Polsat zatrudnił tego "podpalacza"? Gdzie oni mają rozum. Wszyscy NORMALNI wiedzą,że ten "dziennikarz" to marny dziennikarz.Komentarze typu:w Moskwie dzieci śpią pod mostem,narkotyzują się,wzrasta ilość prostytutek,bojownicy dokonali taktycznego wypadu na teatr/szpital/metro....Można by tak jeszcze dłuuuuugo tylko PO CO.Kiedyś była - też korespondentka od wojny,powodzi,gradobicia.Nie wahała się spać w szałasie z koniokradami - wkońcu zrozumiała,że wszystkie te pierdoły to można o dupę roztrzaskać.Dała sobie z TYM DZIENNIKARSTWEM spokój.
 0  
Zapomniałem napisać,że ja też marny "dziennikarz" donoszę iż w Warszawie dzieci się narkotyzują,panienki uprawiają prostytucją,kanały OPEC-u w 100% pozajmowane,dworce pachną świeżością - no tak,na razie bojców nie ma,ale może w niedalekiej przyszłości? Kto to wie.
 0  
dobry dziennikarz, tak jak każdy normalny ucieka ze stacji PRO-RZĄDOWEJ - TVN24 - do normalnej niezależnej stacji, brawo :]
 0  
*o w mordę jeża - bo w moskwie to się dzieje, to dzikie, obrzydliwe, brudne, wstrętne miasto, stolica - okropnego, brudnego, zaniedbanego kraju jakim jest rosja... więc nie ma żadnej przesady w takim przedstawianiu naszego niedawnego okupanta i jego stolicy !
 0