Łukasz Szewczyk25.09.2009 (15:54)3 komentarze

Powstaje europejski serial Cartoon Network

Turner Broadcasting rozpoczyna pracę nad pierwszym serialem animowanym, który w całości zostanie wyprodukowany w Wielkiej Brytanii przez Cartoon Network Development Studio Europe.
"The Amazing World of Gumball" to komediowy serial animowany skierowany do dzieci w wieku 6-11 lat, złożony z 40 11-minutowych odcinków. Serial będzie emitowany w Cartoon Network na całym świecie. Będzie to produkcja, w której połączone zostaną technika 2D, 3D i live-action.
(fot. Cartoon Network)

W produkcji serialu weźmie udział nowa niezależna firma produkcyjna Dandelion Studios, która powstała dzięki wsparciu finansowemu Turner Broadcasting. W ten sposób Turner Broadcasting, chce wesprzeć rozwój przemysłu animacji w Wielkiej Brytanii. Dandelion Studios zatrudnia 25 osób, Cartoon Network Development Studio Europe – 15.

"The Amazing World of Gumball" będzie opowiadać o przygodach psotnego niebieskiego kota Gumballa, który mieszka w miasteczku Elmore. W serialu pojawi się wiele niezwykłych postaci, między innymi szkolni przyjaciele Gumballa: złota rybka, tyranozaur, należący do zespołu cheerleadrek orzeszek ziemny i banan.

W produkcji serialu zostanie wykorzystana popularna amerykańska metoda scenopisu obrazkowego, która pozwala twórcom na lepsze opracowanie wspólnej wizji serialu.

Prace nad serialem będą trwać dwa lata. W tym czasie Cartoon Network Development Studio będzie rozwijać port folio produkcji realizowanych w Wielkiej Brytanie otwierając następne projekty i angażując się w koprodukcje.

-Otworzyliśmy Cartoon Network Development Studio Europe, aby wesprzeć rozwój europejskiego przemysłu animacyjnego, znaleźć nowych twórców seriali i świeże pomysły. Dzięki budżetowi, który swoją wysokością dorównuje środkom jakimi dysponują nasi amerykańscy koledzy, w naszym pierwszym serialu wykorzystamy wyjątkowe połączenie prawdziwego tła z animacją 2D i 3D. Co najważniejsze "The Amazing World of Gumball" jest rozbrajająco zabawnym, radosnym i pomysłowym serialem, który z pewnością spodoba się dzieciom i każdemu kto, kocha kreskówki - mówi Daniel Lennard, wiceprezes ds. produkcji oryginalnych Cartoon Network Europe.

Twórcą The Amazing World of Gumball jest Ben Bocquelet, który wcześniej pracował w Cartoon Network Development Studio Europe jako rysownik. Na czas pracy nad serialem dołączył do zespołu Dandelion Studios.
Cartoon Network

Komentarze (1 - 3 z 3)

R.I.P. Cartoon Network 1992-2004...
 0  
a moze by wspomogli branze w Polsce :)

@...: schowaj sie trolu
 0  
Cartoon Network przestało dla mnie istnieć po wyemitowaniu pierwszego serialu nie animowanego...
 0