Beata Ratuszniak05.10.2009 (14:41)12 komentarzy

"Wydarzenia" Polsatu kończą 5 lat

11 października informacyjny program Polsatu będzie obchodzić jubileusz. W sierpniu 2009 roku "Wydarzenia" oglądało średnio 1,7 mln widzów (dane AGB Media Nielsen Research). Program powstał w 2004 roku z przekształcenia "Informacji" i początkowo nadawany był o godz. 18.30, a następnie o godz. 18.45. Twórcą i szefem "Wydarzeń" przez pierwsze trzy lata był Tomasz Lis.
Po odejściu Lisa ze stacji szefem redakcji został Jarosław Gugała. Obecnie "Wydarzenia" nadawane są codziennie o godz. 18:50, a w dni powszednie również o 15:50. Przełomową datą w historii programu był 6 czerwca 2008 roku, kiedy to "Wydarzenia" rozpoczęły nadawanie z nowego studia newsowego w Polsce przeznaczonego do produkcji programów informacyjnych i publicystycznych (z tego samego studia nadawany jest Polsat News). Program zyskał także nową oprawę graficzną.
Od momentu powstania kanału informacyjnego Polsat News "Wydarzenia" nadawane są jednocześnie na antenie Telewizji Polsat i Polsat News. Na potrzeby programu pracuje codziennie około stu osób: dziennikarzy, kierowników produkcji, operatorów, producentów, informatyków, grafików, realizatorów oraz inżynierów systemu.
Polsat

Komentarze (1 - 10 z 12)

Czyli Wydarzenia zanotowały wzrost jeśli chodzi o rok ubiegły, a latem trudno serwisowi informacyjnemu zyskać widzów. Niestety Wydarzenia mają bardzo dużo wpadek z grafiką (podpisami).
 0  
To już nie są tak dobre "Wydarzenia" jak za czasów Tomasza Lisa. Gugała jest bierny, a Dorota Gawryluk rozwala redakcję.
 0  
A mnie się wydaje, że są lepsze niż za czasów Lisa. Zresztą aż tak bardzo formuła się nie zmieniła.
 0  
Zdecydowanie od odejścia Lisa Wydarzenia zyskały. Politycznie nie forują żadnej opcji a mają ciekawe tematy natury społecznej.
No i ich najwieksza zaleta to iż najczęściej z kamerą wyjeżdżają poza Warszawe.
 0  
Gdyby Urszula Rzepczak nie miała tyle wpadek na wizji i przejęzyczeń to byłoby wszystko ok.
 0  
Wydarzenia stawiają na tematy społeczne, niezajmują się polityką, oglądam zwyke popołudniowe wydanie i licze ile razy sie Grabarczyk przejęzyczy, problemem Wydarzeń jest brak osobowości telewizyjnej, Gugała jest nijaki, Gawryluk choć chce nieprzyciąga......mysle że to wina tego że pewien czas temu postawiono tylko na jedną osobe Hanne Lis i nikogo niewykreowali.
 0  
Jeszcze nigdy nie zobaczyłem Widomości na TVP1.I nie żałuję.To najgorszy program informacyjny w Polsce.Nie wiem gdzie ludzie mają oczy.Wybierałem między Faktami i Wydarzeniami.Wybrałem Wydarzenia.Nie mogę oglądać popisującego się Durczaka i Pohanke.Nikt inny jak wydarzenia nie poświęca tak dużo czasu o sytuacjach społecznych i sytuacji jaka panuje na wsi.Życzę powodzenia w przyszłości.
 0  
gugała potrafi usypiać.
 0  
@Widz 12
"Jeszcze nigdy nie zobaczyłem Widomości na TVP1.I nie żałuję.To najgorszy program informacyjny w Polsce."
Skoro nigdy nie widziałeś to dlaczego sądzisz że wiadomości jedynki są do kitu?
 0  
Proszę z okazji urodzin o wstawianie pełnych Wydarzeń (jako jednego materiału wideo) wraz z archiwum (może być tworzone od momentu rozpoczęcia wstawiania do internetu, ale by był dostępny archiwum wydarzeń)
na stronie WWW lub ewentualnie w systemie ipla...
 0