Łukasz Szewczyk09.10.2009 (11:44)28 komentarzy

Discovery Historia już nie tylko w telewizji "n"

Discovery Historia, kanał telewizyjny oferujący świeże spojrzenie i nowatorskie podejście do tematów historycznych, który do tej pory dostępny był głównie w ofercie satelitarnej telewizji "n" wkracza do kabla.
Telewizja kablowa nowej generacji Jambox  poinformowała o włączeniu do swojej oferty dwóch nowych kanałów telewizyjnych z rodziny Discovery - Investigation Discovery oraz Discovery Historia.
Przy tej okazji najbardziej interesująca jest informacja dotycząca kanału Discovery Historia, który do tej pory obecny był tylko w ofercie telewizji "n" . Po zmianach właścicielskich w stacji (kilka tygodni temu Discovery Networks Central Europe przejął udziały TVN w Discovery Historia) nadawca zapowiadał rozszerzenie zasięgu, i jak pokazuje przykład widać już pierwsze efekty. W najbliższym czasie możemy spodziewać, że kanał pojawi się także w ofertach kolejnych operatorów.

Discovery Historia to kanał telewizyjny oferujący nowatorskie podejście do tematów historycznych. Stacja emituje polskie oraz zagraniczne produkcje, a w ofercie znaleźć można zarówno klasyczne dokumenty, jak i współczesne rekonstrukcje wydarzeń historycznych, przedstawione w ciekawy i przystępny sposób, z uwzględnieniem różnorodnych punktów widzenia. Stacja wciąga widzów w sam środek wydarzeń historycznych, jest obecna wszędzie tam, gdzie tworzyła się historia.

W ramówce stacji znaleźć można m.in. takie propozycje jak "Socjalistyczna filmoteka powiatowa", "Magazynek", "Miasto występku" czy "Historia polskiego rocka". Nad programem "Żołnierze wyklęci", którego premiera na kanale zaplanowana jest na listopad 2009 roku patronat honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Przypomnimy, że od 1 października 2009 roku kanał Discovery Historia posiada nową wizualizację (m.in. nowe logo). Zmiany mają na m.in. poszerzenie widowni stacji, jak również jej dalszy dynamiczny rozwój.

Komentarze (1 - 10 z 28)

takie małe sprostowanie: KANAŁ NIGDY NIE BYŁ I NIE BĘDZIE DOSTĘPNY W TELEWIZJI NA KARTĘ!
 0  
W UPC moze za 5 lat jak dobrze pujdzie...
 0  
a kiedy w CYFRZE+????????????? $$$$$$$$$$$$$$$
 0  
TVN pada i wycofuje sie ze wszystkiego. Tragedia zaraz padnie n
 0  
W kablówce Netii nigdy
 0  
Nka traci swoje kanaly na wylacznosc. Ogolnie- nic tam nie ma do ogladania poza nfilmai, ktore sa akceptowalne. Tylko ze nie mozna wziąć samej filmowki -wczesniej trzeba nabrac w cholere niepotrzebnych pakietow.
 0  
Bo już nikt normalny nie ładuje się w wyłączność. Same minusy.
WYŁĄCZNOŚĆ JEST BEZ SENSU!

Kanał zmniejsza swoją rentowność, wszyscy na tym tracą
 0  
Kolejny odcinek z cyklu "Upadłość "n" " i dobrze.
 0  
Jeszcze trochę i nie będę musiał zmieniać cyfry na n a taki miałem plan na święta.
 0  
W upc to zanim sie dogadaja to bede szedl na emeryture .....w 2035 sie wybieram ......
 0