Łukasz Szewczyk12.10.2009 (10:14)29 komentarzy

Co dalej z platformą TVP? Cisza...

Co dalej z bezpłatną platformą satelitarną Telewizji Polskiej? Na razie nie wiadomo. Radość widzów nie trwała długo. Telewizja publiczna zakodowała sygnał swoich stacji (m.in. TVP HD, TVP Sport) i... milczy.
Dostęp do kanałów TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Sport, TVP HD, TVP Kultura, TVP Historia (wkrótce kolejne m.in. TVP Parlament czy planowany TVP Seriale) bez dodatkowych opłat. Wkrótce kanały płatne, gdzie widz będzie płacił tylko za te kanały, które chce oglądać - tak miała wyglądać satelitarna platforma Telewizji Polskiej, prezentowana podczas konferencji prasowej w połowie września 2009 roku.
Teraz nad platformą TVP zebrały się ciemne chmury. Jak już informowaliśmy, 9 października 2009 roku Telewizja Polska zakodowana sygnał TVP1, TVP2, TVP Info, TVP HD i TVP Sport. Od teraz indywidualny odbiór możliwy jest za pomocą dedykowanego odbiornika z kartą warunkowego dostępu, do których na razie dostęp jest mocno ograniczony (brak w sprzedaży).

Na razie nie wiadomo jaka będzie przyszłość satelitarnej platformy TVP. Jak dowiedział się Presserwis, na razie nikt w TVP nie chce wypowiadać się na temat zakodowania sygnału. W najbliższych dniach ma być wydany komunikat w tej sprawie. Według Dziennika Gazeta Prawna, poprzedni prezes TVP nie dopiął kwestii prawnych.

Na razie coraz bardziej potwierdzają się informacje, że zakodowanie ma związek z operatorami, którzy buntują się, ze TVP od nich pobiera opłaty za kanały, które udostępniła bezpłatnie. Inną kwestią są licencje na produkcje emitowane jako free-to-air. Źle przygotowanie satelitarnego projektu potwierdza tylko wcześniejsze doniesienia mediów, że poprzedni prezes bardziej skupił się na szybkim uruchomienia projektu, niż na jego merytorycznym przygotowaniu (m.in. pod względem formalno-prawnym).

W sieci pojawiają się pierwsze petycje o odkodowanie kanałów TVP na Astrze.
Presserwis/wł.

Komentarze (1 - 10 z 29)

początek końca tvp
 0  
Na co czeka p.o. prezesa Szwedo ? Na wyniki 'sprzedaży' podatku RTV ?
 0  
Uruchomilli kanały niekodowane (w tym TVPHD, TVPSport) jako pierwszy etap działania platformy. Przyszedł nowy prezes i robią co chcą. Teraz po zakodowaniu twierdzą, że to kolejny etap TESTÓW platformy!!!!!!! Nawet kłamać nie potrafią partacze. Ich PSIM OBOWIĄZKIEM jest wytłumaczenie społeczeństwu podjęcia takich kroków. Pomijam fakt, że zakodowanie programów TVP jest bezsensu i nie znam nikogo kto interesuje się tym tematem, kto byłby innego zdania. A kto na tym zyska? - konkurencja - sieci kablowe, platformy cyfrowe. Taki prezent dla prywaciarzy na święta (idzie okres żniw) od nas wszystkich. W mediach, tv cisza o tym temacie.
JEŚLI POLITYKÓW NIE ODSUNIE SIĘ OD TELEWIZJI PUBLICZNEJ TO ZJEDZĄ JĄ I ZNISZCZĄ JAK RAK.
 0  
Nie rozumiem sporu- przecież nadawcy czerpią zyski z tego, ze maja kanały tvp u siebie. Abonenci nie redystrybuuja tych kanałów i nie dostają od kogoś abonamentu. To nie są przekazy techniczne, tylko to co się należy abonentom- bo za to płaca ! Wiec te kanały są bezpłatne tylko z pozoru ! Nie rozumiem wiec, dlaczego inni operatorzy chcą je mieć za darmo. W końcu nawet w najtańszym abonamencie, w innych opkow - one BĘDĄ PŁATNE ! Wiec jak już się tak rzucają, niech zobowiążą się,Ci wszyscy operatorzy, ze BĘDĄ WYDAWAĆ KARTY każdemu chętnemu - na kanały tvp -lub będą podłączać nowych abonentów reflektujących na w/w kanały - ZA DARMO. Ale wieśniakom z innych platform (kablówek) to już pewnie nie było by na rękę- wiec zrobili wszystko, żeby zablokować projekt- gratulujemy- udało się wam, ćwoki z syfry,polszmatu deNki i innych szmatławych UPC i multimedii ;/
 0  
Właśnie przeczytałem na onet.pl że zarząd tvp zrezygnował z platformy tvp, jakiś tam nie mają odpowiednich licencji itp. Informacje podał Dziennik.
 0  
Płaćmy abo-haraczyk, płaćmy, płaćmy....

Czy ktokolwiek ma jeszcze jakieś pomysły w stylu "abonament trzeba płacić..."??
To już nawet nie jest śmieszne - oni są żałośnie patetyczni. Wszędzie syf i gnój a potem łzawe spociki w TV że "płacąc abonament przyczyniasz się do rozwoju..." . Chyba do rozwoju konta prezesów TVP.
To dopiero nazywa się obłuda !
 0  
Ciekawe dla kogo lecą teraz te kanały z Astry, skoro nie ma nawet w sprzedaży kart do odbioru... No i jeśli już zakodowali, to po co ten spot beam?
 0  
PŁACĄC ABONAMENT RTV NABIJAMY KIESZENIE BYŁYM I OBECNYM PREZESOM TVP (ODPRAWY) A NIE PRZYCZYNIAMY SIĘ DO ROZWOJU TVP !
 0  
Co trzeba zrobić żeby oglądać kanały TVP w formie niekodowanej? Płacić abonament!, napewno? ,tak! ,inaczej cyfra+,N czy polsat nie odkodują sygnału!!! Co oznacza nazwa Free w platformie TVP?-F- jak frajer ,r- jak ryzykant ,ee- jak satelitarny cymbał do kwadratu
 0  
jak ktos jest frajerem to niech placi abonament
ciekawe czy ktos jeszcze wogle placi?
 0