Łukasz Szewczyk05.11.2009 (14:42)11 komentarzy

"Żołnierze wyklęci" - nowy cykl w Discovery Historia

Z okazji Dnia Niepodległości (11 listopada 2009 roku) dokumentny kanał telewizyjny Discovery Historia rozpocznie emisję nowego cyklu dokumentalnego. Przygotowano także inne okolicznościowe programy.
"Żołnierze wyklęci" to czteroodcinkowa seria prezentująca losy Polaków, którzy podczas II wojny światowej walczyli o wolną, niepodległą Polskę. Kiedy do kraju wkroczyła Armia Czerwona, pomagali sojusznikom w zwalczaniu wycofujących się Niemców. Nie spodziewali się , że nowa władza okaże się nową okupacją, a oni będą musieli wrócić do lasu napiętnowani jako zdrajcy i faszyści. Byli ścigani, wyłapywani, mordowani skrytobójczo lub też na mocy wyroków wydawanych „w imieniu Polski Ludowej”. Zostali zapomniani na wiele lat, stali się „żołnierzami wyklętymi”.
Pierwszy odcinek serii „Żołnierze Wyklęci”, który w Discoery Historia zostanie wymeitowany 11 listopada 2009 roku o godzinie 22, prezentuje historię partyzantów Dekutowskiego. Zapora wiódł ich do walki z Niemcami a potem do zmagań z „drugim okupantem”. Przedstawia codzienność lasu - ból, zdradę i śmierć, ale też krótkie chwile szczęścia.

11 listopada z okazji rocznicy odzyskania niepodległości Discovery Historia przygotowała specjalny cykl programów, w ramach którego pokazane zostaną filmy:
- godz. 22.50 - "Marszałek Józef Piłsudski". Jest to portret jednego z najznamienitszych przywódców narodu polskiego. W programie rzadko publikowane informacje na temat życia i działalności marszałka Józefa Piłsudskiego.
- godz. 23.40 "Dotknij niepodległości" – pod tym hasłem odbyły się obchody 11 listopadaw 2007 r. Defilada historyczna i muzeum WP, pełne niezwykłych atrakcji, zachęciły ponad 80 000 tysięcy ludzi.
Discovery Historia

Komentarze (1 - 10 z 11)

Przykro mi że żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego traktuje się jak niechciane dziecko.To nie ich wina że padli ofiarą polityki,ale tak samo dzielnie walczyli za Polskę jak Ci z zachodu.
 0  
Cieszy mnie niezmiernie fakt że Discovery Historia wyemituje ciekawe filmy ,tylko proponowałbym zmienić godzinę emisji na jeszcze późniejszą np 23 albo i 24 , przecież na tak ciekawe programy mogę poczekać do późna w nocy.
 0  
wwwwww
 0  
ssssss
 0  
dddddd
 0  
cccccc
 0  
rrrrrr
 0