Łukasz Szewczyk12.11.2009 (21:29)15 komentarzy

Szaranowicz szefem sportu w TVP

Telewizja Polska ma nowego szefa od spraw sportu. Został nim Włodzimierz Szaranowicz, jeden z popularniejszych komentatorów telewizji publicznej.
Włodzimierz Szaranowicz zastąpił Roberta Korzeniowskiego na stanowisku dyrektora redakcji sportowej TVP - dowiedział się Sport.pl. Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Robert Korzeniowski, twórca między innymi sportowego kanału TVP Sport, zrezygnował z tej funkcji.
"Po pięciu latach pracy w Telewizji Polskiej podjąłem decyzję o rozpoczęciu nowego etapu rozwoju zawodowego i osobistego. Praca w TVP dała mi wiele powodów do radości i satysfakcji, jednak dziś uważam, że nadszedł czas na rozwój na innym polu mojej aktywności. Zespół TVP Sport z pewnością, już beze mnie, będzie w stanie podjąć najważniejsze programowe wyzwania, jakie stoją przed nim w nadchodzącym olimpijskim i mundialowym roku 2010, jak również potrafił kontynuować rozpoczętą współpracę z UEFA w perspektywie Euro 2012" - komentował swoje odejście Korzeniowski.

Włodzimierz Szaranowicz związany jest z TVP od lutego 1977 r. Zadebiutował w magazynie dla dzieci i młodzieży „Teleranek”. Jest komentatorem niezwykle wszechstronnym. Specjalizuje się w koszykówce, lekkiej atletyce, boksie i w narciarstwie klasycznym ze szczególnym uwzględnieniem skoków narciarskich. W swojej karierze dziennikarza i sprawozdawcy był na 14 Igrzyskach Olimpijskich. Na ostatnich w Pekinie komentował lekkoatletykę. W TVP2 prowadzi też program „Pytanie na śniadanie”. Laureat prestiżowych nagród: „Wiktora” (1985) i „Telekamer” (1999, 2000 i 2008). Jest absolwentem warszawskiej AWF.
Sport.pl

Komentarze (1 - 10 z 15)

kiedy będzie ten kanał w UPC.
 0  
Szaranowicz dyrektorem... jako komentator skutecznie zahaczał o dno piekła swoim perfekcyjnym brakiem znajomości poruszanych tematów i wątków, vide skoki narciarskie. Jako "dyrektor" ma szansę dobić tę branżę w TVP.
 0  
nie ma mowy do upc !
 0  
Szaranowicz jako dyrektor sportowy?
Widac 2012 sie zbliza. Armagiedon ;)
 0  
@r0x3r, @Ben - Tylko spokojnie panowie !! Włodek nie jest zły, patrząc na to co wyrabia się w TVP to mogło dojść do tego że szefem sportu w TVP mógł zostać np. kierowca któregoś z członków rady nadzorczej czy inny przydupas.
Myślę że da sobie radę a może i nawet rozwinie skrzydła działu sportowego.
 0  
błagam, nie włanczjcie tego dzidowstwa do UPC, nie pozostanie wraz z innym dzidowstwem np. platforma n
 0  
Chciałbym przypomnieć Lemingom, że poprzedni dyrektor TVP SPORT- Robert Korzeniowski zostawił żonę z dwójką malutkich dzieci...
Taka osoba w mojej ocenie nie może pracować w TV publicznej...
 0  
Nie nalezy człowieka przekreślać, aczkolwiek jakoś Szaranowicza tutaj nie widzę. Korzeniowski skutecznie obdarł siebie samego z legendy sportowca. Szaranowicz tez może sobie coś takiego zafundować.
 0  
Panie Robercie.Powodzenia w nowych pomysłach.Nie ma ludzi nie zastąpionych.Gratulacje p.Szaranowicz.
 0  
Nareszcie odpowiedni człowiek na właściwym miejscu. Człowiek o doskonałej znajomości tematu, świetnej aparycji, nienagannych manierach i dużej kulturze osobistej - to doskonały wybór na to stanowisko bo gwarantujący mnogość przekazów sportowych z różnych dziedzin i to podanych z odpowiednią klasą. Panu Szaranowiczowi gratuluję a sceptyków odsyłam do...diabła.
 0