Łukasz Szewczyk16.11.2009 (8:26)1 komentarz

Młynarska wygrywa z Faktem sprawę o "gwałt"

Axel Springer Polska, wydawca tabloidu Fakt, przegrywa kolejny proces sądowy wytoczony przez znaną osobę. Tym razem sprawę "za gwałt" wygrała Paulina Młynarska, obecnie dziennikarka Polsat Cafe.
Paulina Młynarska wygrała proces z wydawnictwem Axel Springer - informuje Plejada.pl. Dziennikarka Polsat Cafe czuje zadowolenie z wygranej. Jak mówi, tabloidy i portale plotkarskie nie mogą czuć się bezkarnie.
Cała sprawa zaczęła się od udzielonego kilka miesięcy temu wywiadu dla miesięcznika Twój Styl. Paulina Młynarska opowiedziała w nim, że na planie filmu "Kronika wypadków miłosnych" zmuszono ją do scen rozbieranych. "Zostałam brutalnie wykorzystana, wręcz mentalnie zgwałcona" – dodała.

Portale i tabloidy plotkarskie podchwyciły temat. Dziennikarka wytoczyła proces serwisom eFakt.pl oraz Dziennik.pl, które na swoich stronach w tytułach sugerowały, że dziennikarka w wieku 15 lat została zgwałcona. Dopiero po kliknięciu w dany link czytelnik dowiadywał się, że chodzi o "gwałt mentalny".

Taką praktykę Młynarska uznała za nadużycie i o swoje dobre imię postanowiła walczyć w sądzie. Wygrała. Axel Springer będzie musiał teraz wypłacić odszkodowanie w wysokości 40 tys. złotych i zamieścić sprostowania.
Plejada.pl

Komentarze (1 - 1 z 1)

Może trochę to utemperuje to tytuły z pierwszych stron portali. Jeszcze jakiś mocny na WP by się przydał, ale chyba będzie ciężko.
 0