Łukasz Szewczyk18.11.2009 (10:11)21 komentarzy

Streżyńska: Cyfrowa telewizja za rok

Naziemna telewizja cyfrowa (DVB-T) w Polsce zostanie wprowadzona z dużym opóźnieniem - twierdzi prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. To z pewnością dobra informacja dla osób posiadających stare telewizory.
- Będzie opóźnienie, jeśli chodzi o pierwszy multiplex myślę, że nawet sięgające roku, ponieważ już mamy opóźnienie ponad miesięczne, prawie dwumiesięczne we wdrożeniu pierwszego multiplexu, czyli tego multiplexu na którym mają być posadowieniu wszyscy dotychczasowi nadawcy analogowi - przyznaje w Radiu PiN Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Szefowa UKE wyjaśnia, że opóźnienie wynika z przyczyn leżących po stornie Telewizji Polskiej, która przy wyborze operatora technicznego pierwszego multipleksu złamała procedury o zamówieniach publicznych.

- Operatora technicznego nie mogą wynająć obecnie bez zgody TVP, a jeżeli TVP musi mieć jeszcze około pół do roku na przeprowadzenie procedur zamówień publicznych, to znaczy, że ten wybór się opóźni i żaden operator techniczny nie będzie inwestował bez posiadania gwarancji, że to on będzie w przyszłości tym operatorem technicznym i że te inwestycje mu się w przyszłości zwrócą – dodaje w rozmowie z Radiem PiN Streżyńska.

Z takiego rozwoju sytuacji zadowolone mogą być osoby, które martwiły się koniecznością wymiany odbiornika telewizyjnego z powodu wprowadzenia telewizji cyfrowej. Z powodu opóźnienia wprowadzenia ery cyfryzacji do Polski prawdopodobnie opóźni się także data całkowitego wyłączenia sygnału analogowego w Polsce.
Radio PiN

Komentarze (1 - 10 z 21)

A co ma do tego telewizor, skoro razem z dvb-t będzie leciał analog do 2015...
 0  
Musiała powiedzieć że są jakieś plusy ich nieudolności.
 0  
TVP jedna wielka kpina z nas ludzi z abonentów !!!
 0  
"DVB-T w Polsce zostanie wprowadzona z dużym opóźnieniem (...) z pewnością dobra informacja dla osób posiadających stare telewizory"
dobrze dla CePelli, Cywry szlus czy GeNki:( Dalej swobodnie beda zylowac ceny i powiekszac swoj zycia stan ponad stan.

"około roku na przeprowadzenie procedur zamówień publicznych"
jaja! na jutro kochaniutcy MACIE to zrobic albo stracicie posadki!

Kurna, zamiast negatywnego wydzwieku tego newsa, normalnie trza sie cieszyc, ze razem z murzynami....
 0  
Powinni wykluczyć TVP z I multipleksu i tyle.
Reszta się dogadała (mam tu na myśli TVN, POLSAT, TV4 i TV PULS)
Emisja mogła by trwać i plan nie zostałby opóźniony.
A TVP niech sobie robi odrębne przetargi na mux 3 i tyle.
To co się dzieje to jakaś kpina.
Powinien być ktoś kto to wszystko poustawia bo póki co to żenada i oni chcą by płacić TVP abonament.
Pytanie za co.
Będzie cyfrowa będzie się płacić
 0  
Ja nie rozumiem tych osob obawiajacych sie ze gdy zostanie wprowadzona Naziemna Telewizja Cyfrowa i wylaczony sygnal analogowy to straca mozliwosc odbioru telewizji w ogole, z jednej strony, TAK, straca, ale straca przez to ze sie nie zdecyduja na zakup tunera do odbioru Naziemnej Telewizji Cyfrowej, a z drugiej strony, NIE straca gdy sie zdecyduja na zakup tunera do odbioru Naziemnej Telewizji Cyfrowej, a przeciez do 2013 r a najpozniej do 2015 r w Polsce wszystkie telewizje beda nadawane i analogowo i cyfrowo w naziemnym przekazie telewizyjnym i te stare telewizory jeszcze dluuuugo bedzie mozna wykorzystywac do odbioru naziemnego sygnalu telewizyjnego, no... chyba ze sie juz tak wyeksploatuja ze juz nie bedzie mozna z nich juz korzystac, to wtedy bedzie trzeba wymienic na plasme albo na jakis jeszcze nowszy odbiornik.
Tak, wiec niech sie ci ludzie nic sie nie obawiaja, bo wystarczy tylko do najzwyklejszej anteny telewizyjnej podlaczyc tuner do odbioru Naziemnej Telewizji Cyfrowej i dalej sie bedzie mozna odbierac telewizje i wreszcie w lepszej jakosci a nie tej marnej, analogowej, podatnej na wszelkie zaklocenia.
 0  
po prostu świetnie... nasza zajefana polska rzeczywistość... ehhh wstyd mi czasami za ten kraj...
 0  
Heh to był tylko wywiad, a opóźnienia nie ma bo tam gdzie miała nadawać zgodnie z harmonogramem już nadaje :) Zapraszam też na InspireDIGITAL (link w profilu)
 0  
bylo wczesniej gadane ze pierszy mux ruszy bez TVP a teraz ze musza czekac nawet rok na TVP.paranoja.
 0  
to sie rozczarowalem
 0