Łukasz Szewczyk18.11.2009 (10:11)21

Streżyńska: Cyfrowa telewizja za rok

Naziemna telewizja cyfrowa (DVB-T) w Polsce zostanie wprowadzona z dużym opóźnieniem - twierdzi prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej. To z pewnością dobra informacja dla osób posiadających stare telewizory.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 20 z 21)

Ja przy kupowaniu telewizora stwierdziłem że nie ma żadnego sensu zwracać uwagi na tuner DVB-T, bo i tak jak wejdzie DVB-T w Polsce to bedzie już DVB-T3 i jakiś następca MPEG4...
 0  
Skomentuję to w dwóch słowach: kur.wa mać!
 0  
Niech sobie przekaz wyłączają, ja mojego 29 calowego kineskopowego Sony telewizora nie zamienię na żaden inny, obraz ma najlepszy od najdroższej płazmy, może tylko z nim konkurować telewizor LED. Na to wygląda że z satelitą już się nie powstanę, zaznacze że ten telewizor służy mi bez awarii od 2003 roku.
 0  
bu ha ha niech se lepiej wdrazaja ci popaprancy dvb-t ale w afryce w dzungi dla bambusow,moze za sto lat sie wyrobia....
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 18 listopada 2009 o 14:43:30 przez abcd123).
 0  
Za rok też będzie bałagan.
Wyobraźmy sobie TVP wybierze w przetargu firmę A. Prywatni nadawcy chcą firmę B. i co dalej? Prawo zamówień publicznych określa:
Art. 66. Zamówienie z wolnej ręki to tryb udzielenia zamówienia, w którym zamawiający udziela zamówienia po negocjacjach tylko z jednym wykonawcą.
Art. 67. 1. Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności:
1) dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę:
a) z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze,
Jeżeli prywatne podmioty wybrały nadawcę to nikogo innego nie wstawi TVP bo technicznie będzie to niemożliwe. Z kolei jeśli wyłoniony przez TVP nie będzie odpowiadał prywatnym to (albo ktoś będzie chciał opóźnić) to zabawa zacznie się od początku.
 0  
niech teraz oddaja kase za zakup tv z mpeg4 i sami czekaja hu. wie ile....
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 18 listopada 2009 o 14:55:23 przez abcd123).
 0  
a co mnie obchodza jakies posrane artyluky,maja dac zaraz dvb-t i tyle
 0  
więc jak to wina TVP. To niech w zamian stworzą FTA na satelicie kopie MUX 1
 0  
To z pewnością świetna informacja dla TVN, Polsat i ich platform satelitarnych. Niech Polacy płacą im za oglądanie telewizji a nie czekają na darmowe DVB-T...Dla społeczeństwa to informacja zła ona tylko opózni wprowadzenie cyfry a nie opozni wyłączenia telewizji analogowej.
 0  
Dobrze będzie jak to w ogóle włączą...
 0