Beata Ratuszniak25.11.2009 (16:59)19 komentarzy

Znamy polskich finalistów Eurowizji

Cztery piosenki zostały zakwalifikowane do koncertu finałowego Krajowych Eliminacji 55. Konkursu Piosenki Eurowizji 2010 w Oslo. Finał odbędzie się w lutym 2010 r. w siedzibie TVP. Czy tym razem Polska ma szanse na wygraną w głównym konkursie?
Komisja Konkursowa Krajowych Eliminacji, po przesłuchaniu 122 utworów, zakwalifikowała do koncertu finałowego następujące piosenki:

1. LOVE ME – Anna Cyzon
2. MYŚL O TOBIE – Aneta Figiel
3. CASH BOX – Zespół Dziewczyny
4. PIN LADY- Zespół PIN


Zgodnie z regulaminem Krajowych Eliminacji Konkursu, w finałowym koncercie polskich preselekcji 55. Konkursu Piosenki Eurowizji 2010 będą mogli wziąć udział dodatkowo także wykonawcy, których Telewizja Polska zaprosi do występu podczas finału. Artyści przygotują jeden utwór. Zgłoszone utwory m.in.: muszą mieć charakter premierowy, posiadać oryginalną muzykę i tekst, nie mogą trwać dłużej niż 3 minuty, nie mogą być opracowaniami lub fragmentami opracowań melodii ludowych oraz tzw. „coverami” i/lub tzw. „loopami”, nie mogą być emitowane na antenach radiowych i telewizyjnych oraz wykonywane publicznie przed dniem 1 października 2009 r.
Podczas koncertu finałowego wyłoniony zostanie wykonawca, który będzie reprezentował Polskę podczas 55. Konkursu Piosenki Eurowizji 2010 w Oslo.
TVP

Komentarze (1 - 10 z 19)

Jaki konkurs takie piosenki... Tak czy inaczej Pl nie ma żadnych szans.
 0  
Kiedyś miałem pretensje do TVP za Eurowizję, ale dziś mam do artystów. Mam wrażenie, że oni w ogóle nie widzieli tegorocznego konkursu w Moskwie. Nie wiem na co liczą? A no tak... chcą się pokazać szerszej publiczności.
 0  
Ale mi artystów wybrali. Beznadzieja
 0  
A gdzie MARCIN MROZIŃSKI i jego "LEGENDA"? Głupia komisja.. i w dodatku głucha! Mam nadzieję, że petycja od OGAE POLSKA pomoże i MARCIN dostanie "wild card"! :/
 0  
No fvckin' way :D
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 25 listopada 2009 o 22:54:49 przez vonB).
 0  
cokolwiek by nie znalazło się w finale Polacy wybiorą takich koczkodanów, że żal oglądać eurowizję w maju - jeszcze nie ma polskich finałów, a ja wiem, że znów podzielimy losy Iwanów, Niebieskich kaw, polskich amerykanów i co tam jeszcze było?
 0  
KTO TO JEST? :D
 0  
Nie napisaliście, że będzie jeszcze 4-5 wykonawców i że mają to być znane twarze, by podnieść poziom koncertu. Zostaną im przyznane tak zwane dziwie karty. więc jeszcze nie wszystko zostało powiedziane.

Co do zespoły PIN. Oni są wszędzie. Eurowizja, Sopot, Opole i nigdy nic nie wygrali. Dlaczego na siłę próbuje się wcisnąć ten zespół dosłownie wszędzie?
 0  
TVP jak zwykle wybierze do finału najgorsze utwory by Polacy wybrali ten średni, który nie wygra a jednocześnie nie przyniesie wstydu i będzie gdzieś w punktacji w połowie. Po co ryzykować wygraniem Eurowizji i mieć kłopot? Już raz wygraliśmy Eurowizję Taneczną, ale nie odbędzie się ona w Polsce bo w Azerbejdżanie. TVP wykręciła się, że jej nie stać na organizację takiego konkursu. Po prostu wstyd!
 0  
Kim są te osoby ? Nie wróżę sukcesu.
 0