Łukasz Szewczyk26.11.2009 (14:09)28 komentarzy

Cyfrowy Polsat wprowadza nowe usługi

Już w przyszłym tygodniu satelitarna platforma cyfrowej telewizji Cyfrowy Polsat oficjalnie zaprezentuje dwie nowe usługi - Domową Wypożyczalnię Filmów oraz szybki Internet bezprzewodowy.
Na poniedziałek (30 listopada 2009 roku) Cyfrowy Polsat zaplanował konferencję prasową, na której zaprezentuje dwie nowe usługi, które operator wprowadza do oferty.
Pierwsza z nich to Domowa Wypożyczalnia Filmów, która ma być odpowiedzią Cyfrowego Polsatu na usługi VOD u konkurencji. Przedstawiciele platformy zdradzają jedynie, że ma to być nowatorskie podejście do telewizji na życzenie (VOD), ale nie będzie to PPV.

Platforma prowadzi testy nowej usługi już od kilku tygodni. W ofercie mają znaleźć się premierowe pozycje filmowe, nie emitowane do tej pory w telewizji. Filmy zamawiać będzie można telefoniczne oraz za pomocą strony internetowej. Podczas testów pojawiały się informacje, że po wykupieniu danej pozycji w ramach usługi Cyfrowego Polsatu abonent otrzymuje do niej dostęp przez 24 godziny, jednak nie pobiera jej na dysk twardy swojego dekodera.

Druga nowa usługa to szybki Internet bezprzewodowy. 30 listopada 2009 roku ruszy ogólnopolski test konsumencki z udziałem kilku tysięcy klientów platformy. Usługa dostępu do Internetu zostanie uruchomiona w pierwszym kwartale przyszłego roku, natomiast pakiet usług zintegrowanych - telewizja, telefon, Internet - w II kwartale 2010 r. Usługa wykorzystuje najnowocześniejszą technologię HSPA+, która pozwala pobierać dane z prędkością do 21 Mb/s, a wysyłać z prędkością 5,76 Mb/s.

Wczoraj natomiast Cyfrowy Polsat powiększył swoją programową ofertę o nowy kanał sportowy Eurosport 2 HD.

Komentarze (1 - 10 z 28)

no cos zaczelo sie dziac w polsacie ale jeszcze polsat 16:9 BYSIE PRZYDAL
 0  
EUROSPORT2 hd jest super no narescie nkowcy juz nie beda mowic ze polsacie nie ma sport w hd a ten nsport co wam nie wyszedl tam nic nie ma i nsport jest nadawany w 16:9 hyba bo widac roznice medzi hd a 16:9
 0  
a hd w nsport to 16:9 jakis 95 % w 5% to hd bo jak lecial w wczorajszy mecz to wolalem juz na polsacie ogladac
 0  
Widać, że Polsat jednak nie spał przez ten rok:)
Ciekawe czym nas jeszcze zaskoczy... (podobno jeszcze kilka kanałów dorzucą, w tym HD:) Pozdr.
 0  
@koniec z pzpn
Urzekła mnie Twoja historia, a teraz otrzyj łzy i przyjmij domniemany brak HD jak mężczyzna bo nic do tematu nie wnosisz poza prowokowaniem n-kowców do kłótni.
Ad meritum. Coś mi się wydaje że jednak będzie to PPV tylko na 6 kanałach tak, że nie będzie trzeba czekać długo na pozycję. Świadczą o tym testu i EPG na nich. Ale zobaczymy...
 0  
a te ppv to chyba na 15 kanalach bedze bo tyle jest testow
 0  
15 testow? pewnie jeden transponder, wszystko w SD, pewnie w 4:3 albo letterbox... do tego sam lektor. Jesli bedzie tak jak pisze to wyjdzie z tego zenada roku
 0  
@cidik niech zgadnę masz n-ke??
 0  
nie mam nki, mam C+ i upc
 0  
no ale masz zdolności parapsychologiczne... radze udać się do lekarza :) Tak w ogóle to te testy są w formacie 16:9 :)
 0