Łukasz Szewczyk02.12.2009 (9:00)71 komentarzy

Vectra: nSport i TVP Sport zamiast Polsatów

Kolejny duży operator telewizji kablowej zapowiada wyłączenie sportowych kanałów Grupy Polsat. Z Polsatami Sport w 2010 roku pożegnają abonenci telewizji kablowej Vectra. W zamian otrzymają TVP Sport i nSport.
Telewizja kablowa Vectra , drugi operator kablowy w Polsce pod względem liczby abonentów, w korespondencji kierowanej do klientów informuje, że od stycznia 2010 roku z oferty wyłączone zostaną wszystkie sportowe kanały Polsatu (Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport HD) oraz kanał Polsat 2. Operator swoją decyzję tłumaczy wypowiedzeniem umowy przez Polsat.
W zamian w styczniu 2010 roku do oferty dołączą nowe kanały: sportowy kanał telewizji publicznej TVP Sport, sportowy kanały telewizji "n" nSport (w wersji SD i HD) oraz muzyczna telewizja Eska TV.

Operator potwierdza smutną dla abonentów informację o wyłączeniu kanałów Polsatu. Jest jednocześnie pierwszą siecią kablową, która zapowiada włączenie do oferty telewizji nSport, dostępnej do tej pory wyłączenie w ofercie telewizji "n".

Dodajmy, że zmiana programowa polegająca m.in. na wyłączeniu z oferty kanałów telewizyjnych daje prawo klientom na bezkarne rozwiązanie umowy z operatorem w przypadku braku akceptacji zmian.

Przypomnijmy, że to kolejny nadawca który wyłączy sportowe kanały Polsatu. Wcześniej o tej smutnej dla abonentów decyzji informowała sieć Multimedia Polska, która zapewnia jednak, że cały czas prowadzi negocjacje w tej sprawie z nadawcą.
Vectra

Komentarze (1 - 10 z 71)

solorz dobrze mysli teraz zeby ogladac siatke trzeba bedzie kupic jego platformę
 0  
Z każdym kolejnym tego typu newsem co raz bardziej doceniam to, jak mimo wszystko bardzo dobrą kablówką jest UPC!
Multimedia bez Eurosportu (sic!) i zanosi się, że także i bez Polsatów Sport.
Vectra wycofuje Polsaty Sport!

Będąc abonentem Vectry, dla mnie byłby to szok!
Oferta bez NAJLEPSZYCH stacji sportowych w Polsce?!
A w zamian nSport, który to tylko z nazwy jest kanałem sportowym.
Owszem TVP Sport coś tam pokazuje, nie mniej kompletnie nijak ma się to do oferty Polsatów Sport!

No to Vectra zrobiła swoim klientom prezent noworoczny, nie ma co.

Całe szczęście, że u mnie w UPC mają więcej oleju w głowie i póki co nie przychodzą im na myśl tak "rewelacyjne" pomysły, jak nie dogadanie się z Polsatem i wycofanie jego kanałów.
Brak TVP Sport w UPC można jeszcze zdzierżyć, gdyż zawsze istnieje możliwość za pare zł miesięcznie wziąć TnK, no ale brak Polsatów Sport bym już nie strawił i na drugi dzień zgodnie z regulaminem wypowiedziałbym umowę.
K l i n (usunięte konto #3093) 2.12.2009 (8:10:56)
 0  
Szmaty z polsatu ciekawe jakby zabrali im wszystkie tvn-y
 1  
Do kolegi ...
A czy ktoś bronił Vectrze przedłużyć umowę z Polsatem?!
K l i n (usunięte konto #3093) 2.12.2009 (8:24:48)
 0  
z tym zerwaniem umowy to bym sie dopytal. ta zmiana jest niezalezna od operatora jesli strona wypowiadajaca umowe jest spolka polsat. tak mi sie wydaje ale trzeba w regulamin looknac.
 0  
Dobrze , że wywalają te kanały o zerowej wartości, chyba , że ktoś lubi oglądać takie zapchaj dziury, wszystkie prawie do transmisji imprez sportowych klasy B, kupione za grosze. W mojej kablówce też powoli usuwają stacje polsatu, wprawdzie jeszcze nie sportowe ale... może już wkrótce, czego nie mogę się doczekać, tymczasem badziewny Polsat News wyleciał zamiast niego mam Comedy Central : )
 0  
A wiecie co ja sie ciesze bo to fajne kanały są tvp sport i nsport
 0  
@Klin
Czytanie ze zrozumieniem się kłania: "Nadawca swoją decyzję tłumaczy wypowiedzeniem umowy przez Polsat.".
Nie wiadomo więc czy była szansa dogadania się, czy Polsat po prostu nie zabiera kanałów kablówkom. To z kolei może oznaczać, że dzień dwa i taki sam komunikat wyda UPC. Pamiętaj: Ten się śmieje... ;)
 0  
@AntyFT, poczytaj regulamin, punkt 4.5
 0  
Ja tam nie oglądam sportu ale mąż owszem i w życiu nie widziałam żeby oglądał polsat jak już to canal sport i nawet żałuje ze w vectrze nie było tvp sportu a teraz będzie ;)
 0