Łukasz Szewczyk19.12.2009 (14:30)15 komentarzy

DVB-T: TV Puls z kanałem dla dzieci?

Jest szansa, że polski rynek w najbliższym czasie powiększy się o nowy kanał telewizyjny z ofertą dla dzieci. Taką stację chce utworzyć TV Puls. Jest jeden warunek - szybka cyfryzacja Polski.
Telewizja Puls  od dawna zapowiada aktywny udział w rozwoju naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) w Polsce. Kilka tygodni temu stacja zaapelowała o szybką cyfryzację, bo polskie społeczeństwo pozostanie w sferze analogowego nadawania telewizyjnego z prymatem odpłatnych satelitarnych platform cyfrowych, co jednocześnie doprowadza do wykluczenia cyfrowego najuboższych.
Przy okazji cyfryzacji nadawca liczy także na zwiększenie zasięgu nadawania swojego głównego kanału TV Puls, a także na realizację nowych projektów. Przypomnijmy, że TV Puls od dawna zapowiada uruchomienie nowych kanałów telewizyjnych. Dziś już wiadomo, że jednym z nich będzie kanał dziecięcy, co zdradził kilka dni temu w wywiadzie dla ISB Dariusz Dąbski, szef Telewizji Puls. Kanał dla całej rodziny na potrzeby DVB-T zapowiada także Canal+ Cyfrowy, który w swoim port folio posiada MiniMini oraz ZigZap.

Wcześniej Dębski w medialnych wypowiedziach zapowiadał, że jego stacja ma w planach uruchomienie dwóch kanałów tematycznych na potrzeby telewizji cyfrowej. Zapewniał, że TV Puls ma możliwości techniczne i realizacyjne na stworzenie nowych kanałów od zaraz, które mogą być nadawane także w wysokiej rozdzielczości (dzięki nowoczesnemu sprzętowi oraz studiu HD). Wciąż trwają rozmowy z trzema medialnymi inwestorami zainteresowanymi przejęciem udziałów w stacji.

Na razie jednak wciąż trwa zamieszanie dotyczące naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. Do 21 grudnia 2009 roku nadawcy mają przedstawić UKE i KRRiT pomysły na rozwiązanie cyfrowego bałaganu. Prawdopodobnie pierwszy multipleks zostanie przeznaczony TVP, a drugi dla nadawców komercyjnych.
ISB/wł.

Komentarze (1 - 10 z 15)

Ci znowu z tymi swoimi kanałami tematycznymi...
Mają jedną stację, która ledwo ciągnie, a im się marzą jeszcze jakieś dodatkowe.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 19 grudnia 2009 o 14:35:27 przez Joey).
 0  
niech wkoncu zaczna tworzyc swoje wlasne produkcje noi nowy inwestor by sie wkoncu przydal.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 19 grudnia 2009 o 14:46:13 przez abcd123).
 0  
TV Puls jest o wiele lepszą stacją niż Polsat i TVN .
W Polsacie i TVN lecą na okrągło głupie polskie seriale , które nic sobą nie wnoszą . Nie wspomnę o beznadziejnych tańcach i śpiewaniu dla ubogich .
Cały prestiż TVN i Polsatu już przeminął , ludzie oglądają te badziewne kanały z przyzwyczajenia i dlatego , że nie mają innej alternatywy .
Mam ,, N ,, i ,, CP ,, ale żadnego kanału tematycznego tych stacji nie oglądam
bo uważam te kanały za niszowe i pozbawione wartościowych pozycji .
Wszystko leci na jedno kopyto , a o reklamach już nie wspomnę ( 35 % czasu antenowego ) i o powtórkach .
Brawa dla TV Puls za odwagę i chęć robienia czegoś nowego .
 0  
A mozesz podać jaką to odwagę prezentuje Puls?

Ja nie mam nic przeciwko Pulsowi, ale pokaż mi te ambitne programy, nowości i w ogóle ten błysk na na tle polsat/tvn.
 0  
@woju.
Ambitne programy dopiero powstaną .
A odwagę TV Puls prezentuje tym , że chce jako pierwsza ze stacji nie komercyjnych uruchomić nowe kanały , pomimo stawianych im kłód pod nogi .
Dla TVN i CP stacja ta nie jest na rękę , gdyż program swój nadają FTA i to kolejny rywal do rynku reklam . Jako że jest to kanał FTA ( myslę że nowe również będą FTA ) będzie dostępny dla wszystkich , a więc wiąże się to z dużą oglądalnością i co za tym idzie atrakcyjnością dla reklamodawców .
Jako nowe kanały będą pobierały mniejszą prowizję za emisję ich reklam .
W związku z tym TVN i CP będą zmuszone także obniżyć opłaty za edycję reklam , a to już nie po myśli tych stacji .
 0  
Puls jest w tym samym gronie stacji FTA: Tele5 i Polonia1, które nie mają żadnych nowości w swojej ofercie, od kilku lat już wałkują te same seriale.

I co takiego ambitnego ma TV Puls w swojej ofercie? Goło i Wesoło? Ktoś tu chyba zwariował? Proszę Cię i nie kompromituj się. Wszystko słabo zrealizowane, identy jak w XviD 500 kbit/s...
 0  
Puls to dno dna ;/ Kompletna pustka...nie ma tam nic ciekawego. O wiele bardziej wolę sport w polsacie i rozrywkę w tvn :)
 0  
Wolalbym w DVB-T cos w stylu Cartoon Network lub disney xd a nie jakis puls dla dzieci, gdZie pewne beda puszczac caly czas bylosobie zycie i inne podobne bzdety
 0  
@Skromniś:
A od kiedy TV PULS nie jest stacją komercyjną?
Co do chęci tworzenia przez PULS nowych kanałów, to ja też mogę "chcieć utworzyć kanał", ale od "chcieć" do "utworzyć" to jest jeszcze bardzo daleko.
Treść edytowana 2 razy (ostatnio 19 grudnia 2009 o 17:48:13 przez Joey).
 0  
Bynajmniej , coś zapowiadają i mają chęci , a to już coś .
Na bezrybiu i rak jest rybą .
 0