Łukasz Szewczyk30.12.2009 (16:14)109 komentarzy

Polsat News z nowoczesnym śmigłowcem

Jeden z nowocześniejszych śmigłowców EC-135 od 2010 roku będzie pracował na potrzeby informacyjnego kanału Polsatu News oraz Polsatu. Swój premierowy lot maszyna odbędzie 31 grudnia 2009 roku relacjonując dla Polsatu sylwestrową imprezę w Warszawie.
Śmigłowiec przeznaczony jest przede wszystkim dla kanału informacyjnego Polsat News oraz "Wydarzeń". Dzięki niemu, widzowie Polsat News będą mogli oglądać przekazywane przez dziennikarzy Polsatu informacje z nowej perspektywy i innego punktu widzenia. Nowoczesne wyposażenie umożliwi reporterom nadawanie relacji "na żywo" bezpośrednio z pokładu śmigłowca. Będzie wykorzystywany także przy obsłudze największych imprez organizowanych przez Telewizję Polsat.
Helikopter Polsat News (fot. Grupa Polsat)

System nadawczo-odbiorczy, w który jest wyposażony śmigłowiec, umożliwi między innymi bezpośrednie nadawanie "na żywo" w jakości HD w zasięgu 100 km, a w systemie SD – 200 km. Śmigłowiec posiada zarówno kamery HD jak i SD (żyroskopowa HD w poziomie pracuje w perspektywie 360 stopni, a w pionie - 180 stopni). Kamera SD ustawiona jest na kabinę śmigłowca po to, aby móc zrobić zbliżenie reportera. Na pokładzie maszyny umieszczono recorder DVCAM i mikser wizji, który umożliwia mini realizację.

Helikopter Polsat News (fot. Grupa Polsat)

Maszyna może poruszać się z prędkością 254 km/h. Maksymalny zasięg to przy standardowych zbiornikach 635 km, a dzięki dodatkowym nawet 825 km. EC-135 to dwusilnikowy śmigłowiec wielozadaniowy, wykorzystywany najczęściej przez policję oraz służby ratownicze. Najnowocześniejsza technologia pozwala także na loty bez widoczności, tylko na przyrządach.

Przypomnijmy, że od ponad dwóch lat swój helikopter posiada także konkurencyjny kanał informacyjny TVN24, który wykorzystywany jest do relacjonowania wielu wydarzeń.
Polsat

Komentarze (1 - 10 z 109)

pokazywali w wydarzeniach... fajne cacko ;p
 0  
No to teraz Polsat news będzie dużo lepszy od TVN24
 0  
Też go widziałem, robi wrażenie... No i podali, że jako jedyni mają pozwolenie na loty nad centrum Warszawy...
Tak więc, transmisja z imprezy Noworocznej będzie kompleksowa i powinna być na dobrym poziomie:) Pozdr.
 1  
W kwesti technicznej tvn24 ma śmigłowiec jedno silnikowy i nigdy niepoleci nad centrum, pozatym tvn24 ma chyba dwa helikoptery przynajmniej kiedyś wykozystywali chyba, moge sie mylić.
Polsat ma prawdziwy sprzęt który nawet wygląda profesjonalnie (a nie maluch z dwułopatowym śmigłem)...to jest sprzęt, jak bym chciał być teraz prezesem Polsatu, latałbym do znudzenia i wreszcie bym sie niespóźniał i niestałbym w korku.........
 0  
TVN24 to g... nie lubie tego kanalu
 1  
a kiedy polsat news w vectrze
 0  
para Błękitnych jest bardziej elegancka :-D
TentMer (usunięte konto #10799) 30.12.2009 (17:17:19)
 0  
Wspaniała maszyna.
 0  
Już wiadomo dleczego w Polsacie w tym roku nie było prezentów od firmy na święta . Pan Prezes kupił helikopter . Brawo a co tam reputacia.
 0  
Reputacji nie zdobyłby prezentami, a ma ją dzięki własnej pracowitości.
 0