Beata Ratuszniak21.01.2010 (11:23)4 komentarze

Monetto będzie zamknięte

28 lutego serwis Monetto oficjalnie przestanie istnieć. Jeden z pierwszych serwisów social lending rozesłał wczoraj do użytkowników informację o zamknięciu, a użytkowników zostawił... na lodzie.
W wiadomości do użytkowników znalazła się również informacja, że powinni podpisać stosowne aneksy do zawartych umów, by móc odzyskać swoje pieniądze od innych użytkowników. Monetto ostatecznie więc upada.
Monetto.pl powstał wiosną 2008 roku. To jeden z czterech serwisów social lending działających na polskim rynku internetowym. Łączył interesy osób, które miały zbyt dużo pieniędzy, jak i tych, którzy potrzebowali gotówki. Serwis miał zarabiać na prowizjach od zaciągniętych pożyczek.

Projekt jednak nie sprawdził się, bowiem nie było zbyt dużego zainteresowania ze strony internautów. Ponadto w serwisie zdarzali się oszuści, którzy nie spłacali należności, a także osoby w bardzo złej sytuacji finansowej, którym banki odmówiły pożyczek. Ratunkiem miała być idea pożyczek społecznościowych.

Oficjalnie 28 lutego 2010 Monetto przestanie istnieć, jednak problemy spółki zaczęły się dużo wcześniej. Wiosną 2009 roku teoretycznie serwis miał już zakończyć działalność, jednak udało się przetrwać do końca roku. Teraz jednak ostatecznie zostanie zamknięty.

Monetto to nie jedyny projekt social lending w Polsce. Obecnie na rynku działają również Kokos.pl, Finansowo.pl a także Smava.pl, która wystartowała najpóźniej z całej czwórki. Wszystkie serwisy zapewniają, że mają wystarczające zabezpieczenia oraz systemy windykacji, które mają uchronić użytkowników przed oszustwami. Z szacunków serwisów społecznościowych wynika, że w zeszłym roku pośredniczyły one przy pożyczkach o wartości 45-50 mln zł.
wyborcza.biz/wł.

Komentarze (1 - 4 z 4)

widac dziadoska firma byla
 0  
Ale się zląkłem, źle przeczytałem i myślałem że o minetto chodzi
 0  
Działają, albo inaczej mówiąc, starają się startować jeszcze: centto.pl i nachwilke.pl
Rynek Social Lending stale rośnie, chociaż jest trudnym rynkiem (szczególnie dla pożyczkodawców).
Nomad
dobranowina.biz - blog o social lending
 0  
Łukasz Banach, prezes spółki Prender - właściciela monetto.pl nie wykazał się w tym biznesie. Zostawił za sobą smród i bałagan i poszedł szukać nowego pola do popisów, ale przy okazji zniechęcił wiele osób do SL.
 0