Łukasz Szewczyk25.01.2010 (23:00)196 komentarzy

TeleKamery dla TVN24, HBO, Eurosport i "BrzydUli"

Po raz trzynasty wręczono TeleKamery Teletygodnia. Najwięcej statuetek powędrowało do Grupy TVN, porażkę poniosła telewizja Polsat. Po raz pierwszy przyznano nagrody dla najlepszych kanałów tematycznych: HBO Polska, TVN24, Eurosport, Disney Channel oraz National Geographic Channel.
Do tej pory gala TeleKamery była obszernie transmitowana przez telewizyjną Dwójkę i cieszyła się dużą popularnością wśród widzów. W tym roku TVP i organizator imprezy nie doszli do porozumienia, nieoficjalnie mówi się, że Dwójka nie chciała na swojej antenie promować produkcji konkurencji (m.in. TVN). Ostatecznie transmisja z gali dostępna była wyłączenie w Internecie.
Tegoroczną galę rozdania Telekamer 2010 poprowadzili: dama polskiego kabaretu Katarzyna Pakosińska oraz aktor Robert Gonera. W tym roku Złotą TeleKamerę odebrał Szymon Majewski, zdobywca trzech TeleKamer w poprzednich latach. Odbierając nagrodę Majewski zaapelował o współpracę między mediami, szczególnie o pozwolenie pojawiania się w programie "Szymon Majewski Show" gwiazd TVP.

Po raz kolejny najwięcej statuetek - aż sześć i jedną złotą - zdobyła Grupa TVN, aż trzy statuetki to nagrody związane z serialem "BrzydUla" (dla najlepszej adaptacji serialu zagranicznego, najlepszej aktorki oraz najlepszego aktora). Największą przegraną jest telewizja Polsat, której produkcje nie zdobyli żadnej statuetki. TVP zdobyła cztery statuetki.

TalaKamery Teletygodnia to największe święto branży telewizyjnej. Widzowie za pomocą głosów przez ostatnie tygodnie wybierali swoje ulubione programy, seriale, aktorów oraz po raz pierwszy ulubione stacje telewizyjne. W tym roku podczas plebiscytu oddano rekordową ilość głosów - ponad 846 tysięcy (70 proc. więcej niż w roku ubiegłym).

TeleKamery 2010 - zwycięzcy:
- Informacje i publicystyka: Anita Werner (TVN/TVN24)
- Prezenter pogody: Dorota Gardias (TVN/TVN24/TVN Meteo)
- Komentator sportowy: Maciej Kurzajewski (TVP Sport)
- Teleturniej: "Jaka to melodia" (TVP1)
- Program rozrywkowy: "Mam talent!" (TVN)
- Serial zagraniczny: "Doktor House" (AXN/TVP2)
- Adaptacja serialu zagranicznego: "BrzydUla" (TVN)
- Serial polski oryginalny: "Barwy szczęścia" (TVP2)
- Muzyka: Andrzej Piaseczny
- Aktorka: Julia Kamińska ("BrzydUla" - TVN).
- Aktor: Filip Bobek ("BrzydUla" - TVN)

- Kanał informacyjny i biznesowy: TVN24
- Kanał filmowy: HBO
- Kanał sportowy: Eurosport
- Kanał popularnonaukowy: National Geographic Channel
- Kanał dziecięcy: Disney Channel

Komentarze (1 - 10 z 196)

Dorota Gardias ? chyba dlatego że wygrała Taniec z Gwiazdami który jest popularny !! nie można jej przyrównywać do Jarosława Kreta nawet.
 0  
Porażka - Kurzajewski - co z niego z komentator.
 0  
Jak na razie Ci najlepsi są na 2 miejscach :D
 0  
Kurzajewski?-haahahha. Co on komentuje się pytam? Nic, prowadzi jakies beznadziejne programy typu Kocham Cie Polsko. Kompromitacja TeleKamer -ta gala spada na psy.Nagrode powinnii dostać Borek lub Smokowski to sa komentatorzy a nie lalusie!!!
 0  
żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
telewidz12-dawny widz12 25.01.2010 (20:52:03)
 0  
Kurzajewski tylko dlatego że prowadzi Kocham Cię Polsko a Gardias bo wygrała Taniec z Gwiazdami...
 0  
a kurzajewski za kocham cie polsko i inne programy a komentator z niego marny
 0  
Kurzajewski <lol2> to jest komentator sportowy, Jasne... Nawiasem mówiąc porażka, TVP chcę żeby im abonament płacili a TeleKamer nie ma kto transmitować poza Interią eh :/ Szkoda faktycznie zeszli na.......
 0  
Kanał popularnonaukowy
1. National Geographic
2. Discovery World
3. Animal Planet
 0  
No wreszcie się nie pomylili, NG zasługiwał na nagrode tylko na 2 miejscu powinien być Planete
 0