Łukasz Szewczyk19.02.2010 (9:48)114 komentarzy

TVN w HD przez całą dobę

Telewizja nadawana w wysokiej rozdzielczości HD przyciąga coraz więcej widzów w Polsce. W tym roku Grupa TVN zamierza postawić właśnie na nowe technologie i nadawać w HD przez całą dobę.
Latem 2008 roku Grupa TVN uruchomiła swój pierwszy kanał HD - TVN HD. Niestety widzowie narzekają, że stacja nie wszystkie programy nadaje w prawdziwej wysokiej rozdzielczości, cześć z nich jest po prostu konwertowana ze standardowej rozdzielczości. Rok 2010 ma to zmienić.
Chcemy, by do końca roku kanał TVN przez 24 godziny nadawał w jakości HD - zdradza Piotr Walter, wiceprezes Grupy TVN ds. telewizji. Na rozwój własnych produkcji w jakości HD Grupa TVN w tym roku przeznaczy 70 milionów złotych. Planowane jest także stworzenie drugiego wirtualnego studia.

Przypomnijmy, że kanał TVN HD dostępny jest w ofercie telewizji "n" oraz wybranych sieciach kablowych.
Presserwis/wł.

Komentarze (1 - 10 z 114)

lol
 0  
A może byś coś więcej napisał ?! Pochwal się no tym HD w Polsat HD hipokryto!
 0  
jeszcze nie widzialem niczego w HD na tym kanale. Upscal itp dominują, do np.tvp hd to im daaaaaaaaleko bardzo. Zresztą, cóż oni mogą nadawac hehe majewski i podobne głupoty dla jakiejs niszy. To hd made in tvn jest takie jak w nfilm, jakies takie byle jakie, zero efektu.
 0  
Złociutki, SMS ogląda dużo osób, a TVP HD to nie upscal ?! Jeśli ty nie widzisz tam upscalu to zaiście ogromne gratulacje dla ciebie.
 1  
Na TVP HD nie ma upscalu, a jeśli już to jest to może 1% ramówki. Pytanie co dla Waltera znaczy HD, bo może się okazać, że chodziło mu o to, że całość ramówki będzie w 16:9, a nie tak jak teraz 4:3 w znaczku pocztowym.
 0  
Piotr - dawno nie oglądałeś TVN HD. A może w ogóle nie?
Majka, SMS, Detektywi, W11, TzG, Teraz My!, oraz filmy i teraz zagraniczne seriale będą w HD. Zapewne Usta, Usta i KSD też są kręcone w wysokiej rozdzielczości.
Ciekawe ile materiałów w HD ma Polsat pseudo HD?
 0  
Najpierw trzeba nadawać prawdziwy sygnał HD, a nie SD po upscalingu!

TVN robi w wała widzów, a przy okazji media2 z Panem Szewczykiem też... :D:D.
 0  
Nie jestem w stanie kilku minut oglądać TVN, nawet w HD. Chała do potęgi n-tej. Tak samo jak TVP Polsat i inne. Polska telewizja komercyjna i publiczna to wielkie dno!
 0  
"TVN robi w wała widzów, a przy okazji media2 z Panem Szewczykiem też... :D:D"

Nie podoba się to wypad na salonik 24 i nie wracaj tu. Nikt Ci na siłę nie wpisuje tego adresu internetowego. Masz wolny wybór w przeglądaniu stron. Skoro tu ciągle jesteś znaczy, że lubisz czytać te newsy.
 0  
Mirek to nie oglądaj. Sprzedaj telewizor i będziesz mieć wielki spokój.
 0