Łukasz Szewczyk19.03.2010 (8:37)29 komentarzy

TVP wybrała operatora TV cyfrowej

Telewizja Polska zakończyła procedurę przetargową dotyczącą wyboru operatora technicznego trzeciego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) w Polsce. Kto został operatorem?
Telewizja Polska oficjalne stanowisko w tej sprawie ma ogłosić w przyszłym tygodniu. Jednak z nieoficjalnych informacji Presserwisu wynika, że operatorem trzeciego multipleksu, który w całości ma być przeznaczony dla kanałów TVP, będzie spółka TP Emitel.
Nadal TVP nie wyłoniła operatora pierwszego multipeksu. Prawdopodobnie będzie trzeba ogłosić kolejny przetarg. Przypomnijmy, że w ramach pierwszego multipleksu widzowie otrzymają dostęp do cyfrowego sygnału stacji: TVP1, TVP2, TVP Info, Polsat, TVN, TV4 i TV Puls. Zgodnie z projektem ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, wyłączenie analogowej telewizji naziemnej planowane jest do dnia 31 lipca 2013 roku. Ustawa określa w szczególności: termin wyłączenia nadawania analogowego, tryb wyboru operatora cyfrowej sieci nadawczej, obowiązki operatora multipleksu, obowiązki nadawców programów telewizyjnych, kwestie związane z przeprowadzeniem kampanii informacyjnej.
Presserwis

Komentarze (1 - 10 z 29)

31.03.2010 r. mija termin włączenia emisji DVB-T na kolejnym obszarze kraju, a tutaj nawet operator nie jest wybrany.

help...
 0  
@szpiegu86
W cale nie mija termin. Ten harmonogram to propozycja UKE. Nie ma wymogu go przestrzegania.
 0  
Tak to cholernie wolno robią, że zaraz mnie szlag trafi.
 0  
TVP nie musi ogłaszać przetargu na mux1 wystarczy że rozszerzy umowę z Emitelem na mux3 i mux1, takie prawo TVP sobie zastrzegła w przetargu. Jeżeli tak się stanie cyfryzacja ruszy z kopyta.
 0  
Poco się spieszyć,lepiej żeby Solorz zbijał kasę;dobre i kilka umów na 24 miesiące.Ponoć w TVP bida aż piszczy,potrafią tylko skamleć o abonament,a nie robią nic aby zachęcić widzów do jego płacenia.Trzeba by stworzyć ciekawą ofertę programową;czyż by to przerastało możliwości TVP,a może to brak motywacji spowodowany niskimi zarobkami???

Brać się do roboty bo nie dostaniecie ani grosza!!!
 0  
WSIowo- komercyjny kartel prywatnych nadawców niezwykle skutecznie blokuje odpalenie bezpłatnego DVB-T, albowiem panicznie boi się utraty klientów płatnych platform cyfrowych...

WSIowe kurwy, zanim odpalili DVB-T, już chcą kodować...

Proste wszystko, jak drut...
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 19 marca 2010 o 9:51:35 przez arnie).
 0  
żal ich... o swoje to dbają ale o wspólny multipleks to ni huhuh... porażka...
 0  
Panie Szewczyk nie słyszał chyba o aneksie do umowy z Emitelem, aneks ten obejmowałby także 1 multipleks. Gdyby TVP nie podpisała aneksu na 1 MUX świadczyłoby to tylko o ich bezgranicznej głupocie, nie mówiąc zablokowaniu konkurencji, no chyba, że jest 2 dno.
 0  
Za kilka dni, prywatni nadawcy pewnie coś oprotestują,znów zacznie się dyskusja i tak w kółko
 0  
zaszalało Dobro Narodowe. Już to widzę jak pisożyty z komuchami robią tv :D
 0