Łukasz Szewczyk24.03.2010 (11:52)9 komentarzy

Hyper: Nowe logo i format 16/9

Od 1 kwietnia blok programowy Hyper zmienia logo i oprawę graficzną, wzbogaca zawartość i wydłuży czas emisji programów autorskich oraz rozpoczyna nadawanie w formacie 16/9.
Od kwietnia startuje nowy, odmieniony Hyper. Zmieni się logo i oprawa graficzna, a wszystkie programy nadawane będą w formacie 16/9. - Zmiany w Hyperze są odpowiedzią na oczekiwania naszych widzów. Zgodnie z nimi, wydłużyliśmy czas trwania programów autorskich, odświeżyliśmy oprawę, a także urozmaiciliśmy zawartość. Wprowadziliśmy także kilka nowych pozycji programowych. Emisja w formacie 16/9 ma polepszyć komfort odbioru programów – mówi Jolanta Adamowicz, Dyrektor kanałów ZigZap/Hyper oraz MiniMini.
Do ekipy Hypera dołączą dwie nowe osoby - Marcin Kosman, szef portalu Gamezilla.pl i redaktor PSX Extreme, który będzie odpowiadał za przygotowanie programu "Hyper Express", natomiast gospodarzem magazynu "Replay" zostanie dziennikarz Mateusz Ożyński. Będzie on także współpracował przy tworzeniu magazynu "Hyper Express".

Premierowe odcinki magazynów autorskich Hypera - "Review Territory", "Replay", "Hyper Express" i "Hot News" - będą miały stałe pory emisji. Zwiększy się również ich częstotliwość. Od kwietnia będą nadawane raz na dwa tygodnie, wymiennie w soboty i niedziele o godz. 21:30. Wzbogacona zostanie również ich zawartość merytoryczna - będzie więcej wywiadów i informacji o nowym sprzęcie. Ich czas trwania wydłuży się z 13 na 26 minut. Od kwietnia Hyper rozpocznie emisję niecyklicznego programu reporterskiego "On the Road", którego gospodarzem będzie znany już widzom, Tomek Kreczmar z redakcji Hypera. W magazynie znajdą się relacje z ważnych prezentacji z kraju i z zagranicy oraz inne informacje branżowe.

Dla fanów kultowej, japońskiej animacji "Bleach" Hyper przygotował niespodziankę. Przez pierwsze pięć dni kwietnia, blok programowy wyemituje aż dziesięć odcinków trzeciego sezonu serialu, a także dwa pełnometrażowe filmy animowane "Bleach the Movie: Memories of Nobody" i premierowo "Bleach the Movie: Diamond Dust Rebellion”".

Kolejną propozycją Hypera jest cykl programów "Fresh Air" zatytułowanych "Prima aprilis z Kratosem" - głównym bohaterem serii gier "God of War". Każdy z odcinków magazynu poświęcony jest jednej z części wspomnianej gry. W kwietniu Hyper zaprasza także na "Weekend z grą Tom Clancy's Splinter Cell Conviction", firmowanej nazwiskiem słynnego pisarza Toma Clancy’ego.

Przypomnijmy, że Hyper to jedyny w Polsce blok programowy poświęcony grom komputerowym i konsolowym, anime oraz najnowszym trendom w świecie multimediów, nadawany codziennie od 21:00 do 01:00 na antenie ZigZapa. Stacja obecnie dociera do ponad 3,2 mln gospodarstw domowych za pośrednictwem Cyfry+ oraz sieci kablowych.
Canal+ Cyfrowy

Komentarze (1 - 9 z 9)

Świetnie, że się rozwijają :)
 1  
Przecież Hyper nadaje w 16:9 już od dawna...
 0  
SUPERRRR !!!!
 0  
to ZigZap'a też powinni na 16/9 wrzucić
TentMer (usunięte konto #10799) 24.03.2010 (14:20:58)
 1  
logo o kant dupy strzelić
 0  
ROTFL, przecież logo polega na tym, że ściągnęli darmową czcionkę z dafont i podmienili stary napis, przy okazji zmieniając kolor. Trochę żenujące.

Z resztą wszystkie kanały z CANALu+ Cyfrowego mają fatalną oprawę: kuchnia.tv, domo, zigzap, hyper... Oczywiście nie moimy tu o CANALu+, który ma francuską oprawę, a nie polską...
 2  
~~~~~ polepszysz człowieku, mają o wiele lepsze od tych polszmatów, jedynie polszmat news daje radę, reszta to padaka.
 0  
A ZigZap i MiniMini w 16:9 ??
Czekamy.... Kilka produkcji w tym formacie nie wystarczy.
 0  
Kolego ~~~~~, Canal+ Polska ma polską oprawę, francuska to już coś innego. Zobacz sobie na YouTube.
 0