Łukasz Szewczyk24.03.2010 (14:43)24 komentarze

IPTV World Series Award dla Turbodekodera HD

Usługi interaktywne wprowadzane w telewizji nowej generacji "n" przez Advanced Digital Broadcast (ADB) zostały nagrodzone podczas IPTV World Series Awardw Londynie.
W uzasadnieniu doceniono funkcje oferowane przez Turbodekoder HD z nagrywarką cyfrową, takie jak: nową grafikę, EPG i usługi interaktywne. Nagroda dla najlepszej usługi/aplikacji interaktywnej (Best Interactive TV Service/Aplication) to przede wszystkim wyróżnienie za nowy sposób komunikacji z użytkownikiem (faktury na ekranie telewizora), dostęp do gier czy portali internetowych (TVN24, Plejada.pl, Allegro.pl, Onet.pl). Kierunek wyznaczany przez "n" - rozwój dekoderów hybrydowych i uzupełnienie nadawania tradycyjnego przez OTT (over the top), czyli usługi dodatkowe jest trendem widocznym podczas tegorocznej konferencji IPTV World Forum.

- Ta nagroda to ogromny zaszczyt i wielka przyjemność a także zachęta do dalszej pracy nad poprawianiem jakości naszych usług. IPTV World Series Award potwierdza pozycję lidera technologicznego telewizji n na rynku platform cyfrowych w Polsce. Cały czas wspólnie z ADB pracujemy na rozwojem usług i oferty interaktywnej, w najbliższym czasie zaoferujemy naszym Abonentom nowe serwisy – powiedział Wiceprezes ITI Neovision ds. Technologii Tomasz Berezowski.
Telewizja "n"

Komentarze (1 - 10 z 24)

I co ćamajdy z polsatu czy cyfry szczena opada przy tych wszych marnych użdząkach .
 0  
zaraz arnie albo globi czy jak im tam napisza ze to news sponsorowany...
buehehehehhe
oczywiscie brawo dla TNG N!!!!!
 0  
Gratuluje i calkowicie zgadzam sie z:
"...zachęta do dalszej pracy nad poprawianiem jakości naszych usług..."

Bardzo prosze pracowac nad poprawieniem bledow oprogramowania TURBO bo zaraz zniose jajo na swieta z nerwow!
 0  
Szkoda, że turbodekoder nie obsługuje youtube.pl
 0  
@Cary
Mój obsługuje.
 0  
nBOX recorder Turbo na pewno nie jest zwykłym dekoderem, przekonałem się o tym po odejściu z CP i dołączeniu do n. Dekoder Samsunga nie oferował niczego poza zacinającymi się kanałami HD. Ten dekoder to inna bajka. Odstaje od Polskich standardów, a wlaściwie wyprzedza je lata świetlne. Menu graficzne jest intuicyjne jak nigdy dotąd, prosty i czytelny pilot z wydzielonymi funkcjami zatrzymywania, przewijania programów i nagrywania, z oddzielną funkcją VOD, która pięknie prezentuje się na ekranie, zawiera okładki filmów, które można przerzucać jednym palcem na przycisku, niczym w prawdziwej wypożyczalni, filmowe zwiastuny itp. Do tego świetne EPG w formie gazetowej na ekranie, z logotypami stacji, z możliwością zaplanowania nagrywania. Na dokładkę mamy dostęp do świetnych gier jak Jungle Trix czy Sudoku, kilkuset stacji radiowych internetowych, serwisów www, allegro, itp. Zlecanie nagrania programu będąc poza domem to również wyższa klasa.
n-ka to przyszłość, i zdobycie przewagi rynkowej przez tę platformę jest tylko kwestią czasu. Już z aktualnych danych rynkowych wynika że wskaźnik churn CP jest znacznie wyższy niż rok temu. Migracja z C+ i CP do n-ki jeszcze się nasili, przekonacie się.
 0  
już tam wolę cyfrę mam własny dekoder (ferdek 8900) nagrywam kiedy chce i wrzucam na kompa... sama karta wystarczy mi do oglądania płatnych kanałów... po kij mi wypas dekoder jak trza za niego płacić... :/
 0  
a najlepsze jest to że za dzierżawę tego dekodera nic się nie płaci tylko na początku płaci się aktywacje.

Nie to co w cyfrze czy w cp że karzą bulić po 20 zł za wynajem dekodera
 0  
dekoder fajny ale co z tego skoro nie ma co na nim oglądać, mozesz nagrac 100 filmów ale chyba z c+film hd :)
n oprócz sprzetu moim zdaniem ma bardzo niewiele do zaoferowania.
 0  
Co mi po turbodekoderze jak w n nie ma co oglądać. A gdzie ten zapowiadany na święta multiroom - nie potrafią zrobić, zapowiadali od samego startu, a Cyfra+ już go ma, wyprzedziła ich już o rok i to ma być Telewizja Nowej Generacji.
A ja w Cyfrze mam spliter rozsyłam sygnał na 3 telewizory, a płacę jeden abonament, wszyscy w domu są szczęśliwi i nie zamierzamy migrować do n - nie tak całkiem nowej generacji. Cyfra+ ze spliterem przewyższa n o całe lata świetlne.
 0