Łukasz Szewczyk24.03.2010 (21:00)44 komentarze

TV cyfrowa: TVP ograła TVN i Polsat?

Telewizja Polska, która oskarżana jest o opóźnianie cyfryzacji Polski, chce dla siebie coraz więcej miejsca. Publiczny nadawca dzięki KRRiT oraz UKE chce zdobyć prawie połowę cyfrowego rynku. Protestują konkurenci - TVN i Polsat.
Zgodnie z wcześniejszymi planami, Telewizja Polska miała być obecna na pierwszym multipleksie z trzema kanałami (TVP1, TVP2, TVP Info) do czasu uruchomienia trzeciego multipleksu, który w całości miał zostać przeznaczony dla TVP. Okazuje się jednak, że Telewizja Polska zagrała na nosie konkurentów oraz regulatorów polskiego rynku.
Telewizja Polska oświadczyła, że chce pozostać na pierwszym multipleksie na czas nieokreślony, a nie tylko do końca lipca 2013 roku - podaje Gazeta Wyborcza. Szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przyznaje, że może przystać na żądania TVP.

Łącznie publiczny nadawca w ramach naziemnej telewizji cyfrowej chce nadawać około 10 z 21 telewizyjnych kanałów ogólnopolskich. Co ciekawe, TVP przyznano już bezterminową rezerwację częstotliwości na trzecim multipleksie oraz rezerwację trzech kanałów na pierwszym multipleksie do lipca 2013 roku. Teraz TVP walczy jedynie o utrzymanie się w pierwszym multipleksie na stałe.

Nowe stanowisko TVP budzi emocje wśród przedstawicieli Polsatu i TVN, którzy w rozmowie z Gazetą przyznają, że Telewizja Polska ograła wszystkich, a urzędnicy KRRiT i UKE robią poważny błąd oferując tak dużo miejsca dla publicznego nadawcy. Do końca marca w KRRiT trwają konsultacje dotyczące zagospodarowania multipleksów.
Gazeta Wyborcza

Komentarze (1 - 10 z 44)

Do kkk*ur**y nędzy, niech włączą w końcu to dvb-t, ile można się ścierać? Dlaczego nikt nie reaguje?!We wrześniu miały ruszyć oficjalnie 3 nadajniki, za 7dni kilkanaście następnych. Gdzie jest CBA, co na to UKE?! Dlaczego nie sypią się kary?!?!
 0  
W Polsce te DVB-T to mają w dupie. TVP pewnie to już dawno zaplanowała. Co za k*r*y?
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 24 marca 2010 o 21:15:26 przez p_96glin).
 0  
źródło: Gazeta Wyborcza...

:D:D:D.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 24 marca 2010 o 21:17:24 przez arnie).
 0  
@arnie
Na pewno lepsza Rzepy bo jej dziennikarze nie są na etatach w TVPiS. PiS szukał układów a teraz sam je tworzy :D
 0  
Póki co niech TVP rzetelnie wypełni te kanały które obecnie nadaje, a nie 30 letnie seriale w daytime na TVP2 i 40 letnie teatry TVP w poniedziałek o 20 na TVP1.
A może TVP planuje kanały kodowane i kontynuację kreatywnej księgowości ? Wtedy już może mieć 100% pewność że pozbędzie się resztek wpływów z podatku RTV.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 24 marca 2010 o 21:36:29 przez Leszek1979).
 0  
JA PIERD.LE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WŁĄCZCIE W KOŃCU TO DVB-T!!!!!!!!!!!!!!!!! TERAZ KOLEJNE 2 LATA MINĄ NA PRZEKRZYKIWANIU SIĘ A ZOSTANIE TAK JAK JEST! DZIADOSTWO I JAK MÓWI KLASYK:"DZIKI KRAJ"
 0  
Ja tam ani rzepy ani GW nie lubie- bo kazdy lansuje swoja linie i nie dopuszcza glosow przeciw( cenzura prewencyjna). Nasz dziennik jest tak glupi ze az smieszny, zrodlem anty rp i anry wybiorczej nigdy nie bedzie- sa na to za prymitywni.
Co do polsatu i ITI- to nie wiadomo, ile jest ich winy i wplywu w tym , ze pltforma tvp zostala uwalona. Byc moze duzo, byc moze malo. Po szoku, jaki teraz doznali- mozna wnioskowac ze raczej wiekszy niz mniejszy. Tak naprawde , ani platforma tvp ani cyfrowa naziemna nie sa im na reke- patrz sprzedaz pakietu mini i TNK. Ostatnio najprostsze tezy wydaja sie byc prawda- kiedys sam z nie nie wierzylem, ale jak obserwuje ta degrengoladę w wykonaniu rynku medialnego, latwo sie zorientowac ze to jednak moze byc prawda!
 0  
dvb-t jedynie tylko free polskie spoleczenstwo nie stac na kodowane platne stacje tv naziemna tv odbieraja wiekszosci ludzie ubodzy i sredniej klasy dlatego platna tv naziemna skazana jest na niepowodzenie 3 pierwsze muxy free tak jak obiecano dac szanse nowym graczom polsat i tvn niech sobie koduja na satelicie!!!
 0  
Jeden multipleks dla TVP to stanowczo za mało, biorąc pod uwagę, że chcą odpalić jedynkę w HD- a to zajmie bez mała pół multipleksu. A gdzie reszta: 2, info kultura, historia, sport, tvphd?
No chyba że w to miejsce powinno się wstawić tvn style, 7, meteo, religia :D:D
Choć nie jestem pewien, ale style jest chyba premium...

.
Treść edytowana 3 razy (ostatnio 24 marca 2010 o 21:59:41 przez arnie).
 0  
Ale walnąłem babola...
Wszystkie kanały tvn-owskie, oprócz tvn, tvn7 i tvn religia, są premium!!

Czyli tvn 24, turbo, style, meteo, cnbc- nigdy nie będą bezpłatne w DVB-T!!

:D:D.
 0